عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تحريم شرايط را براي ارتقاي كيفيت توليدات داخل فراهم مي‌آورد

تحريم شرايط را براي ارتقاي كيفيت توليدات داخل فراهم مي‌آورد
شنبه 30 بهمن 1389  08:37 ب.ظ

مدير كل استاندارد خوزستان:
تحريم شرايط را براي ارتقاي كيفيت توليدات داخل فراهم مي‌آورد

خبرگزاري فارس: مدير كل استاندارد و تحقيقات صنعتي خوزستان با تاكيد بر رعايت استاندارد و حفظ كيفيت كالاها گفت: در شرايط تحريم با استفاده از كالاهاي توليد، ارتقاي كيفيت توليدات داخلي محقق مي‌شود.

رضا دهدشتي‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز درباره چگونگي بازار مبادلات كالا با كشورهاي ديگر در شرايط تحريم گفت: سياست بازار كالا حكم مي‌كند در شرايط تحريم از كالاهاي توليد داخل استفاده كنيم كه اين مهم فقط با رعايت استاندارد و افزايش سطح كيفيت در توليدات داخلي ميسر مي‌شود.
وي افزود: با توجه به اينكه جهان به دنبال توسعه اقتصادي است و ركود اقتصادي نيز بر بازار جهان حاكميت مي‌كند لذا كشورهاي دنيا به دنبال مشتري براي عرضه كالاهاي خود هستند.
اين مقام مسئول ادامه داد: در حال حاضر كشورهاي صادر‌كننده كالا براي فروش محصولات خود از يكديگر سبقت مي‌گيرند و به همين لحاظ تحريم‌ها از سوي چند كشور محدود اثر خاصي بر جمهوري اسلامي ايران نخواهد داشت چرا كه به راحتي مي‌توان با حفظ و يا افزايش ضريب اطمينان در خصوص استاندارد و گارانتي كالا به خوداتكايي رسيد.
دهدشتي‌زاده يادآور شد: از طرفي ما نيز بايد تلاش كنيم كه نيازهاي اساسي و اصلي كشور را در داخل تامين كنيم و با توليد محصولات مورد احتياج كشور در داخل از نيازمندي به كشورهاي ديگر جلوگيري كنيم.
وي تصريح كرد: كشورهايي كه ارائه برخي از كالاها را به ايران مورد تحريم قرار مي‌دهند، مسلما كالاهاي ديگري نيز به كشور ما صادر مي‌كنند كه بايد با جلوگيري از ورود اين كالاها در عملي متقابل اين كشورها را مورد تحريم قرار دهيم.
مدير كل استاندارد خوزستان افزود: قطعا مردم آگاه ما نيز با عدم خريداري كالاهاي وارداتي كشورهاي تحريم كننده ايران جواب خوبي به اين كشورها مي‌دهند.
مدير كل استاندارد با بيان اينكه مسئله تجارت در جهان امروز با پديده‌ها و يافته‌هاي جديدي مواجه است، تصريح كرد: ايجاد زيربناي جامعه اطلاعاتي جهان با شبكه‌هاي بي‌نظير آن، مستلزم تدوين و اجراي استانداردهاي بين‌المللي است كه هم اكنون اين استانداردها در موارد گوناگوني نظير شبكه‌هاي باز و متراكم اطلاعات شنيداري و ديداري در حال اجراست.
انتهاي‌پيام/خ20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها