عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

کاهش غلظت HDL با کاهش حافظه در ارتباط است

کاهش غلظت HDL با کاهش حافظه در ارتباط است
شنبه 30 بهمن 1389  08:43 ب.ظ

 

بررسی ها نشان می دهد،کاهش میزان غلظت لیپوپروتئین (کلسترول HDL)خطر ابتلا به بیماری جنون را در دوران سالخوردگی افزایش می دهد.
به گزارش روز جمعه بخش انگلیسی گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز" و به نقل از Vascular Biologyزمانی که غلظت لیپوپروتئین (مواد پروتئنی که حاوی مقداری چربی باشند)کمتر از 40میلی گرم در لیتر می شود خطر ابتلا به اختلات حافظه و بیماری جنون در سنین 60 سالگی حدود 53 درصد افزایش می یابد.
پژوهشگران یادآور شدند،میزان کلسترول خون تاثیری در کاهش حافظه نخواهد داشت ،همچنین داروهای استاتین که برای افزایش غلظت لیپوپروتئین به کار می رود در کاهش اختلالات خافظه موثر نخواهد بود.
محققان بر این باورند،میزان زیاد غلظت لیپوپروتئین نه تنها از حملات قلبی جلوگیری می کند بلکه از شکل گیری پلاک ها بتا آمیلوید که منجر به بیماری آلزایمر می شود جلوگیری می کند.
محققان توصیه می کنند با ورزش کردن به طور منظم ،کاهش مصرف مواد غذایی چرب ،مصرف روغن زیتون و روغن بادام زمینی می توان غلظت کلسترولHDL را افزایش داد./
 

behrouz_h

behrouz_h
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1469
محل سکونت : آ.شرقی
دسترسی سریع به انجمن ها