عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مدير حوزه‌هاي علميه خواهران: طلاب بايد خود را در برابر همه مسئول بدانند

مدير حوزه‌هاي علميه خواهران: طلاب بايد خود را در برابر همه مسئول بدانند
شنبه 30 بهمن 1389  09:35 ب.ظ

مدير حوزه‌هاي علميه خواهران گفت: همان گونه که پيامبر اسلام(ص) خود را در برابر همه مسئول مي‌دانست طلاب نيز بايد خود را در برابرهمه مسئول بدانند و در مقابله با مشکلات صبر و تحمل به خرج دهند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمين محمودرضا جمشيدي، امروز در پنجمين جشنواره سراسري قرآن کريم که در محل سالن اجتماعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي برگزار شد، اظهار داشت: جشنواره قرآني، فرصت مناسبي براي ظرفيت شناسي فعاليت‌هاي قرآني در راستاي ترويج فرهنگ قرآن در حوزه‌هاي علميه خواهران است.

وي افزود: پس از شناسايي ظرفيت‌هاي قرآني موجود در حوزه‌هاي علميه خواهران، لازم است که از اين ظرفيت‌ها، در مسير لازم بهره ببريم.

مدير حوزه‌هاي علميه خواهران، ظرفيت شناسي را آغاز يک حرکت و جوشش دانست و اضافه کرد: بايد اين ظرفيت را رشد دهيم تا به يک بالندگي رسيده و به کلمه طيبه تبديل شويم، که اصل آن ثابت باشد و تغييرات روزگار آن را تغيير ندهد.

وي با اشاره به اقتضائات و ويژگي‌هاي قرآن کريم تصريح کرد: يکي از اين اقتضائات اين است که بدن و فکر ناپاک و آلوده با قرآن تماس ندارد و اگر قرآن بر چنين فکري اثر بگذار تاثيرش مثبت نيست.

جمشيدي، افزود: يکي ديگر از ويژگي‌هاي قرآن اين است که بدون عترت در خانه کسي جايي ندارد.

وي با بيان اينکه طلاب هر آنچه مي‌آموزند، ابتدا بايد خود به آن عمل کنند، اضافه کرد: طلاب پا جاي پاي پيامبران مي‌گذارند و ذکات آن چه مي‌آموزند، آموزش دادن به ديگران است.

مدير حوزه‌هاي علميه خواهران يادآور شد: اين کار به مدرسه و کلاس احتياج ندارد، بلکه با فاميل و خانواده و دوست و آشنا هم مي‌توان اين رسالت را به انجام رساند.

عضو جامعه مدرسين حوزه با اشاره به فرارسيدن ميلاد پيامبر مکرم اسلام(ص)، ايشان را الگويي بزرگ براي همگان دانست و خاطرنشان كرد: اگر پيامبر(ص) الگو و اسوه‌اي براي همگان است، سيره تبليغي آن حضرت بايد الگويي براي طلاب باشد.

جمشيدي با اشاره به اينکه پيامبر(ص) تا زمان ريشه کن شدن فساد از پا نايستاد، افزود: همان‌گونه که پيامبر اسلام(ص) خود را در برابر همه مسئول مي‌دانست طلاب نيز بايد خود را در برابرهمه مسئول بدانند و در مقابله با مشکلات صبر و تحمل به خرج دهند.

وي در پايان با بيان اينکه مسير تعليم و تعلم مسير دشواري است، يادآور شد: در زماني که ارزش‌گذاري‌ها متفاوت شده است، اين دشواري بيشتر شده است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها