عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

افزايش 42 درصدي حمايت‌هاي طرح «اكرام ايتام» طي 6ماهه نخست امسال

افزايش 42 درصدي حمايت‌هاي طرح «اكرام ايتام» طي 6ماهه نخست امسال
شنبه 30 بهمن 1389  09:36 ب.ظ

معاون حمايت و سلامت خانواده كميته امداد امام خميني (ره) از افزايش 42 درصدي حمايت‌هاي طرح «اكرام ايتام» طي شش ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش سرويس «اجتماعي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، علي محمد ذوالفقاري با بيان اينكه بيش از 500 هزار حامي ايتام در کشور وجود دارد، گفت: از اين تعداد، قريب به اتفاق اين حاميان، حقيقي و چهارهزار و 168 نفر از آنها حقوقي هستند.

وي حجم مساعدت حاميان به ايتام تا پايان سال 88 را بالغ بر 80 ميليارد تومان عنوان و خاطرنشان كرد: حدود 265 هزار كودك يتيم مورد حمايت كميته امداد و حاميان قرار دارند، به گونه‌اي كه هر يتيم ممکن است يک يا چند حامي داشته باشد.

عضو شوراي معاونان كميته امداد با اشاره به برنامه‌ها و سياست‌هاي راهبردي طرح اکرام ايتام، از رشد 42 درصدي حمايت‌هاي كميته امداد در قالب طرح اكرام ايتام طي شش ماهه نخست امسال خبر داد و افزود: بهره‌گيري از ظرفيت حاميان و خيران به منظور برطرف كردن نيازهاي گوناگون مادي و معنوي ايتام در دستور کار حرکت‌هاي آتي اين طرح است.

ذوالفقاري در خاتمه، فرهنگسازي و احياي سنت‌هاي حسنه اسلامي، ارتقاي عزت نفس و خودباوري ايتام، توجه ويژه به رويکرد پنج ساله آتي شامل فقرزدايي و توسعه پايدار در دهه پيشرفت و عدالت، استقرار شبکه حمايتي کارآمد از حاميان و خيران، بهره‌گيري از توان تخصصي و مشاوره‌اي حاميان و خيران و برنامه‌ريزي براي آتيه ايتام از طريق طرح‌هاي عمر و نيز، سرمايه گذاري نظام بيمه‌اي کشور را از جمله برنامه‌هاي در دستور کار معاونت حمايت و سلامت خانواده کميته امداد بر شمرد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها