عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

بيانيه جامعه اسلامي دانشجويان دانشکده ادبيات وعلوم انساني دانشگاه تهران به مناسبت هفته وحدت

بيانيه جامعه اسلامي دانشجويان دانشکده ادبيات وعلوم انساني دانشگاه تهران به مناسبت هفته وحدت
شنبه 30 بهمن 1389  09:36 ب.ظ

جامعه اسلامي دانشجويان دانشکده ادبيات و علوم انساني دانشگاه تهران به مناسبت هفته ي وحدت بيانيه‌اي صادر كرد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين بيانيه آمده است : اين ابتکار حضرت روح الله بود که با هوشياري هر چه تمامتر يک اختلاف را به منشأ وحدت مسلمين تبديل کرد.

جامعه دانشگاهي اعم از اساتيد و دانشجويان خوب مي دانند که آن چه سد راه مسير تعالي و پيشرفت مسلمين بوده و آن را در هر نقطه از تاريخ با مانع رو به رو ساخته، تأ کيد جاهلانه بر اختلافات مذاهب بوده و است و هر آن جا که مي رفت نوري از روزنه ي اميد در دل دلسوزان راه حق بنشيند، عواملي به عمد يا جاهلانه اختلافات را به صحنه آورده اند و مي شد آن چه که نبايد مي شد و دشمن کافر چه خوب نقطه ي کاري را پيدا کرده است و چه بد خواهانه از اين اختلافات دلشاد مي شود.

طبيعتا اين اختلافات و حل آن ها مستلزم بحث علمي است و اختلافات عقيدتي بايد در جمع هاي علمي مجال بروز پيدا کند و نه در صحنه، که چشم اميد غرب و دشمنان کافر به بروز اين است که هر از گاهي با توسل به عمال خود فرصت بروز اين اختلافات را فراهم مي سازد و آن قدر در طبل اختلافات مي کوبد که مسلمين مجال انديشه در مسير تعالي خود را از دست بدهند.

شيعه و سني آن چه را که بايد به ياد آورند خداي واحد و پيامبر واحد است ، اين به معني نفي تفاوت عقيدها نيست بلکه بصيرت و زمان شناسي ايجاب مي کند که بحث درباره ي اين مسائل محدود به جوامع علمي شود و همه بر دشمني هميشگي آمريکا و اسرائيل تأکيد کنند که آرزويي جز برچيده شدن کلمه ي الله ندارند و اين مستلزم “دشمن شناسي” است. دشمن واقعي مسلمانان نه شيعيان هستند و نه اهل تسنن، که همه آرزوي اعتلاي کلمه ي اسلام را دارند.

جامعه دانشگاهي بيش از ساير اقشار بايد احساس مسئوليت کند،آن جا که ذکر الله کلمه ي واحد قرار مي گيرد و مؤمن بر اين عقيده استقامت مي کند، نه دروغ هاي شياطين و نه ارهاب استکبار و نه فتنه ي فتنه گران مي تواند ايمان و عقيده ي امت را بربايد .

به اميد بر پايي پرچم “لا إله إلا الله” در همه نقاط عالم

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها