عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

خبرهايي از راديو گفت‌وگو

خبرهايي از راديو گفت‌وگو
شنبه 30 بهمن 1389  09:59 ب.ظ

راديو گفت‌وگو در برنامه اين هفته «صداي خاطره» که به مناسبت سي و سومين سالگرد پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي تهيه شده است، ميزبان سيد محمد اصغري، وزير سابق دادگستري است.

 

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، اصغري در «صداي خاطره» به مرور خاطرات خود از دوران انقلاب اسلامي خواهد پرداخت و برگ ديگري از مقاومت و ايستادگي فرزندان اين مرز و بوم در مبارزات استکبار ستيزي را به سمع شنوندگان خواهد رساند.

سيد محمد اصغري وزير دادگستري دولت شهيد رجايي بوده و از ايشان خاطرات جذابي دارد. وي همچنين از دوره خدمت خود در پست‌هاي رييس سابق دانشکده روابط بين الملل وزارت امور خارجه، سفير سابق ايران در بلغارستان و از دوران تدريسش به عنوان استاد دانشگاه تهران خاطراتي را نقل خواهد کرد.

ساعت ‌٢٢ اول اسفند ماه روي موج FM رديف ‌١٠٣/٩ از راديو گفت وگو با « صداي خاطره » همراه شويد.

 

ـ برنامه «سوفيا» از برنامه‌هاي فلسفي راديو گفت و گو است که اين هفته به وحدت جهان اسلام، فرصت‌ها و تهديدهاي آن مي‌پردازد. حجت‌الاسلام دکتر احمد راهدار، رييس مؤسسه مطالعات و تحقيقات فتوح انديشه و دکتر هادي آجيلي، عضو هيات علمي دانشگاه علامه طباطبايي، کارشناسان برنامه اين هفته «سوفيا» هستند. مشکلات عملياتي وحدت در جهان اسلام، نقش دولت ها و مردم در جهان اسلام در تحقق وحدت، دلايل مطلوب بودن وحدت و پرداختن به محورهاي وحدت از جمله محورهايي هستند که در اين برنامه مورد بررسي قرار خواهند گرفت. برنامه «سوفيا» را شنبه ـ ‌٣٠ بهمن ماه ـ ساعت ‌٢٢ روي موج اف ام ، رديف ‌١٠٣/٩ از راديو گفت‌وگو بشنويد.

 

ـ راديو گفت‌وگو در برنامه «زيستن در آيينه» نظام‌هاي سياسي و اجتماعي در غرب را مورد واکاوي قرار مي‌دهد.

محمد مهدي لبيبي، پژوهشگر علوم اجتماعي ميهمان برنامه اين هفته «زيستن در آيينه» است تا نظام‌هاي سياسي و اجتماعي غرب را تحليل کند. ميزان مشارکت مردم، ضعف هاي نظام ليبرال دموکراسي، ميزان مشارکت زنان در نظام جمهوري اسلامي ايران، توانايي‌هاي متفاوت زنان و مردان در امور سياسي و اجتماعي مهمترين محورهاي گفت‌وگو در برنامه «زيستن در آيينه» اين هفته است. در بخش ديگري از اين برنامه معضلات خانواده‌هاي غربي که در حال حاضر با آن دست به گريبان هستند در مقايسه با نظام خانواده در نظام جمهوري اسلامي ايران نقد و بررسي مي‌شود.

برنامه «زيستن در آيينه» را ساعت ‌٢٣ روز سه شنبه روي موج fmرديف ‌١٠٣/٩ از راديو گفت و گو بشنويد.

 

ـ راديو گفتگو در برنامه اين هفته «پژواک شهر» مقاوم سازي و استفاده از مصالح مقاوم در سازه ها را بررسي مي کند.

دکتر سيد محمود فاطمي عقدا، معاون وزير مسکن و شهرسازي، مهندس محمد حسين مقيمي، نماينده مجلس شوراي اسلامي ـ کميسيون عمران، پروفسور بهرام عکاشه، پدر علم زلزله شناسي ايران و مهندس غلامرضا ميثاقيان، مديرکل دفتر معماري و طراحي شهري وزارت مسکن و شهرسازي، کارشناسان ويژه اين قسمت از برنامه هستند که به بررسي مقاوم سازي و استفاده از مصالح مقاوم در سازه ها مي پردازند.

استفاده از مصالح نوين در مقاوم سازي شهري، کاهش هزينه ها در نحوه توليد مصالح نوين و روند مقاوم سازي در کشور از جمله محورهايي هستند که در اين برنامه مورد بررسي قرار خواهند گرفت.

برنامه «پژواک شهر» را يکشنبه ساعت ‌٢١ از راديو گفتگو روي موج اف ام رديف ‌١٠٣/٩ بشنويد.

 

ـ «گفتمان پيشرفت» اين هفته راديو گفت‌وگو به نقد ابعاد فرهنگي توسعه يافتگي اختصاص دارد.

حسن بنيانيان، استاد دانشگاه و رييس موسسه پيوست نگاري فرهنگ، ميهمان ويژه برنامه «گفتمان پيشرفت» است که به نقد و بررسي توسعه يافتگي از ديدگاه فرهنگي مي‌پردازد. تعريف فرهنگ از ديدگاه عام و خاص، تاثيرات فرهنگ بر رفتار جامعه، نقش الگوهاي فرهنگي در توسعه، ارزيابي سطح راهبردي و عملياتي در عرصه فرهنگي و مطالبات و نياز هاي فرهنگ پيشرفت از جمله موضوعاتي است که در اين قسمت از برنامه « گفتمان پيشرفت » به آن پرداخته مي شود. «گفتمان پيشرفت» را ساعت ‌٢١ روز سه شنبه روي موج FM رديف ‌١٠٣/٩ از راديو گفت و گو بشنويد.

 

ـ «قدم زدن با کلمات» عنوان برنامه‌اي است که شنبه‌ها از شبکه راديويي گفت و گو پخش مي‌شود.

پيشينه‌ مجسمه‌سازي در ايران به پنج هزار سال پيش برمي‌گردد؛ بنابراين دستمايه هاي فراواني براي اين فعاليت هنري در ايران وجود دارد. حال با توجه به اينکه در دوران معاصر آشنايي مجدد هنرمند ايراني با هنر جهان، به هنر مجسمه‌سازي ايرانيان جان دوباره بخشيده، «قدم زدن با کلمات» در برنامه اين هفته خود به نقد و بررسي هنر مجسمه سازي خواهد پرداخت. «قدم زدن با کلمات» را ساعت ‌٢٣ روز شنبه ‌٨٩.12.1 از راديو گفتگو روي موج اف ام، رديف ‌١٠٣/٩،بشنويد.

 

ـ برنامه «تقاطع»، با حضور سرتيپ امين حطيط، سرتيپ بازنشسته ارتش لبنان و پروفسور عارف ارسوي، معاون حزب سعادت ترکيه، به تحليل و بررسي قيام مردم مصر مي پردازد. تلاش آمريکا و اسرائيل براي سپردن قدرت به دست نظاميان مصر، بيداري اسلامي ناشي از تأثيرات انقلاب اسلامي ايران و تلاش آمريکا و اسرائيل براي رسميت قرارداد کمپ ديويد، محورهايي است که در اين برنامه مورد بحث قرار خواهد گرفت. «تقاطع» را يکشنبه ساعت ‌٢٢ از راديو گفتگو موج اف ام، رديف ‌١٠٣.9، بشنويد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها