عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اينديپندنت: بحرين به مصر و تونس مي‌پيوندد

اينديپندنت: بحرين به مصر و تونس مي‌پيوندد
شنبه 30 بهمن 1389  10:00 ب.ظ

روزنامه اينديپندنت اعلام كرد كه عدم ترس تظاهركنندگان بحريني از مرگ، به‌ سرنگوني نظام حاكم اين كشور سرعت مي‌بخشد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، روزنامه انگليسي اينديپندنت در شماره امروز( شنبه) خود در گزارشي درباره حوادث اخير بحرين تحت عنوان "فرار نكردند،‌ بلكه سينه‌هايشان را مقابل گلوله سپر كردند" آورده است:‌ تظاهركنندگان در بحرين ديگر از مرگ نمي‌ترسند و به شدت حكمرانان اين كشور را به چالش مي‌كشند‌. برخي از آنها سينه‌هايشان را جلوي گلوله قرار دادند و هرچه بيشتر به سوي آنها تيراندازي كردند، اراده‌شان براي تغيير نظام حاكم بيشتر شد‌؛ مساله‌اي كه نشانه سرنگوني زودهنگام خاندان حاكم است تا اولين كشوري باشد كه به تونس و مصر مي‌پيوندد.

رابرت فيسك،‌ تحليلگر اين روزنامه در اين گزارش آورده است: برخي از پزشكان پس از حمله اخير نيروهاي امنيتي بحرين به تحصن‌كنندگان در ميدان "لؤلؤ" فرياد مي‌زدند "آنچه كه نيروهاي دولتي با اين تظاهركنندگان انجام مي‌دهند، كشتار به معناي واقعي كلمه است".

فيسك در ادامه آنچه را كه شخصا ديده بيان مي‌كند: سه كشته‌، چهار كشته‌، عده‌اي از كنارم رد شدند كه مردي مجروح را‌ در حاليكه خون از زخم بزرگي كه برداشته بود به زمين مي‌ريخت روي برانكارد در بيمارستان حمل مي‌كردند‌.

فيسك يك صحنه ديگر را نيز بازگو مي‌كند: چند متر آن طرفتر شش پرستار تلاش مي‌كردند كه يك مرد زخمي را نجات دهند‌، سينه‌اش خونريزي مي‌كرد‌، دكتر مي‌گفت كه بايد وي را هرچه زودتر به اتاق عمل ببريم‌، در حال جان دادن است.

اينديپندنت اراده تظاهركنندگان براي مقابله با خاندان حاكم پس از كشته شدن تعدادي از آنها را به تصوير مي‌كشد و به نقل از يك تظاهركننده مي‌نويسد:‌ نظام بايد سرنگون شود،‌ ما قطعا سرنگوني اين نظام را رقم خواهيم زد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها