عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

در دومين مجمع سالانه‌ي سمگا اعلام شد: افزايش سرمايه‌ي اين شرکت از 200ميليارد ريال به 600ميليارد ريال

در دومين مجمع سالانه‌ي سمگا اعلام شد: افزايش سرمايه‌ي اين شرکت از 200ميليارد ريال به 600ميليارد ريال
شنبه 30 بهمن 1389  10:02 ب.ظ

دومين مجمع عمومي عادي سالانه‌ي شرکت سرمايه‌گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران (سهامي عام) همزمان با مجمع عمومي فوق‌العاده‌ي اين شرکت با حضور ‌٩٣ درصد از سهامداران در هتل لاله برگزار شد.

 

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، مهدي جهانگيري ـ مديرعامل سمگا ـ با ارائه‌ي گزارش عملکرد سالانه منتهي به سال مالي ‌٣٠ / ‌٩ / ‌٨٩ با اشاره به افزايش پنج برابري سود سهام سمگا نسبت به سال گذشته، گفت: سود دوره‌ي پنج‌ماه و ‌٢٤ روز سال گذشته حدود ‌٦٤ ريال بوده است که اين سود در سال مالي ‌٣٠ / ‌٩ / ‌٨٩، ‌٣١١ ريال برآورد شده که قرار است از محل سود قابل تقسيم مبلغ ‌٣٠٠ ريال به ازاي هر سهم به سهامداران پرداخت شود و بقيه به حساب سود تقسيم‌نشده منظور شود.

 

او ادامه داد: براساس پيش‌بيني‌هاي انجام‌شده، سرمايه‌ي شرکت سرمايه‌گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران (سهامي عام) از ‌٢٠٠ميليارد ريال به مبلغ ‌٦٠٠ميليارد ريال افزايش خواهد يافت.

 

وي با اشاره به لزوم افزايش سرمايه‌ي شرکت تا دوماه آينده، تأکيد کرد: با توجه به فعاليت‌هاي گسترده‌اي که شرکت در اين مدت کوتاه انجام داده است، نياز به تأمين منابع مالي از سوي سهامداران وجود دارد. به‌طور مثال، پروژه‌هايي مانند هتل فرودگاهي امام خميني (ره)، افزايش سرمايه‌ي بانک گردشگري و ... از جمله پروژه‌هايي است که نياز به تأمين منابع مالي در آن وجود دارد.

 

او با اشاره به هزينه‌هاي جاري شرکت براساس مصوبه‌ي مجمع عمومي سال گذشته، گفت: نکته‌ي قابل تأمل اين است که در اين مدت، هزينه‌هاي جاري پيش‌بيني‌شده براي شرکت کمتر از بودجه‌اي است که مصوب شده است. سرمايه‌ي فعلي شرکت حدود ‌٢٠٠ميليارد ريال است که مبلغ اسمي هر سهم حدود يک‌هزار ريال و به تعداد ‌٢٠٠ميليون سهم است.

 

جهانگيري با اشاره به نخستين حرکت مردمي در صنعت گردشگري، اظهار کرد: سمگا به‌عنوان نخستين هلدينگ گردشگري با همکاري و همراهي سهامداران تأسيس شد و اين نخستين حرکت مردمي بود که براي توسعه‌ي گردشگري اتفاق افتاد. در صورتي که اين حرکت از نتايج و محصولات ارزشمندي برخوردار باشد، به‌طور طبيعي نياز و استقبال مردم براي تشکيل هلدينگ‌هاي ديگري براي صنعت گردشگري زياد خواهد شد.

 

وي بيان کرد: امروز که دومين مجمع عمومي عادي سالانه شرکت را با حضور اکثر قريب به اتفاق سهامداران برگزار مي‌کنيم، شاهد اين هستيم که شرکت در زمينه‌هاي مختلف سرمايه‌گذاري وارد عرصه‌ي اقتصادي کشور شده و فعاليت‌هاي خود را در دو حوزه‌ي خدمات و سرمايه‌گذاري در زيرساخت‌هاي اين صنعت تعريف کرده است. تمام افتخار اين شرکت اين است که در تمامي حوزه‌هاي تخصصي و سرمايه‌گذاري به‌عنوان هلدينگ و راهبر اقدام کرده و با برنامه‌ريزي‌هاي دقيق آمادگي دارد که در صورت وجود سرمايه‌گذار، در هر مرحله‌اي پروژه را تحويل دهد.

 

جهانگيري با اشاره به ظرفيت‌هاي موجود در شرکت سمگا تأکيد کرد: بارها بر اين نکته تأکيد کرده‌ام که ظرفيت سمگا يعني شرکت‌هاي بزرگ سرمايه‌گذاري بورسي در حوزه‌ي گردشگري و اين يعني داشتن توانمندي‌هاي تجربي و مالي فراواني که با برنامه‌ريزي دقيق مي‌توان نهايت بهره را از آن برد. بر اين باوريم که پتانسيل‌هاي موجود در سمگا به حدي است که مي‌توان سرمايه‌ي موجود را تا يک‌هزار ميليارد دلار افزايش داد.

 

او با اشاره به پروژه‌هاي در حال اجرا، اضافه كرد: فاز اول پروژه‌ي مجتمع تجاري ـ تفريحي سمگا در مشهد مقدس به اتمام رسيده و با مذاکرات انجام‌شده، مديريت آن براي مدت ‌١٥ سال به شرکت سمگا واگذار شده است. از سويي نيز شرکت باشگاه گردشگري ايرانيان با راه‌اندازي تورهاي نوروزي خود از چندماه آينده براي عضوگيري اقدام خواهد کرد که سهامداران مي‌توانند اقدامات لازم را انجام دهند. تورهاي نوروزي براي سهامداران شرکت با ‌٢٠٠هزار تومان تخفيف اجرا خواهد شد.

 

همچنين علي‌اکبر امين تفرشي ـ نايب رييس هيأت مديره‌ي سمگا ـ که به‌عنوان رييس مجمع از سوي سهامداران انتخاب شد، با اشاره به پتانسيل‌هاي موجود صنعت گردشگري، تأکيد کرد: ظرفيت صنعت گردشگري در ايران به اندازه‌اي است که شايد سمگا بايد ده‌ها برابر سرمايه در اختيار گيرد تا بتواند حرفي براي گفتن در اين صنعت داشته باشد. نبايد فراموش کنيم که تا رؤياي بزرگي وجود نداشته باشد، کار بزرگي اتفاق نخواهد افتاد.

 

وي با اشاره به سودآوري سريع شرکت سمگا بيان کرد: سمگا در مدت زمان کوتاهي به سودآوري شش‌ميليارد و ‌٢٠٠ميليون تومان رسيده است. اين امر اتفاق بزرگي است که در کمتر شرکتي اتفاق مي‌افتد. در استراتژي شرکت نيز افزايش سرمايه پيش‌بيني شده بود که در صورت تصويب سهامداران، سرمايه‌ي اوليه شرکت از ‌٢٠٠ميليارد ريال به ‌٦٠٠ميليارد ريال با تفويض اختيار به هيأت مديره در مدت دوسال اتفاق خواهد افتاد.

 

امين تفرشي با اشاره به افزايش سرمايه‌ي شرکت، افزود: اين کار در اوايل اسفندماه ‌١٠٠ درصد انجام خواهد شد.

 

او با اشاره به راه‌اندازي بانک گردشگري، اظهار کرد: شروع فعاليت بانک گردشگري براساس شوراي پول و اعتبار به سرمايه‌ي کلاني نياز دارد که اين کار تنها با افزايش سرمايه‌ي سهامداران اتفاق خواهد افتاد. از سويي نيز اساسنامه‌ي شرکت طبق مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار بايد منطبق با اساسنامه‌ي بورس باشد. اين کار، با بررسي کارشناسان لحاظ شده و بايد دو موضوع از جمله تغيير نام شرکت به «شرکت گروه سرمايه‌گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران (سهامي عام)» و اصلاح اساسنامه طبق نمونه سازمان بورس انجام شود.

 

مجمع عمومي عادي سالانه‌ي شرکت همزمان با مجمع عمومي فوق‌العاده صاحبان سهام در يک روز برگزار شد. در اين مجمع کليه‌ي صورت‌هاي مالي تلفيقي و اصلي سال منتهي به ‌٣٠ / ‌٩ / ‌٨٩ گروه و شرکت اصلي شامل ترازنامه‌ي تلفيقي گروه و شرکت اصلي مورخ ‌٣٠ / ‌٩ / ‌٨٩، صورت حساب سود و زيان و صورت گردش وجوه نقد گروه و شرکت اصلي براي دوره‌ي مالي منتهي به تاريخ يادشده مورد تصويب مجمع قرار گرفت و مقرر شد به ازاي هر سهم، مبلغ ‌٣٠٠ ريال سود به سهامداران پرداخت شود.

همچنين روزنامه‌هاي کثيرالانتشار اطلاعات و دنياي اقتصاد براي درج اطلاعيه‌ها، آگهي‌هاي دعوت و اعلاميه‌هاي شرکت به اتفاق آرا حاضران در جلسه مجمع انتخاب شدند و مؤسسه حسابرسي و خدمات مالي و مديريت ايران مشهود به‌عنوان بازرس اصلي و حسابرس مستقل و محمدرضا گلچين‌پور به‌عنوان بازرس علي‌البدل قانوني شرکت براي مدت يک‌سال مالي با اکثريت نسبي آراي حاضران انتخاب شدند.

 

در اين مجمع نسبت به انتخاب اعضاي هيأت مديره‌ي پيشنهادي شرکت براساس مقررات و مفاد ماده‌ي ‌٢٧ اساسنامه‌ي پيشنهادي، رأي‌گيري شد و شرکت سرمايه‌گذاري پارس آريان (سهامي عام)، شرکت طلايه‌داران تجارت کاسپين (سهامي خاص)، شرکت سرمايه‌گذاري تجارت الوند (سهامي خاص)، شرکت سرمايه‌گذاري نارپ ايرانيان (سهامي خاص)، شرکت فراز عمران آريانا (سهامي خاص)، شرکت طرح و سازه تنيان (سهامي خاص) و شرکت سرمايه‌گذاري هزاره سوم (سهامي عام) به‌عنوان اعضاي اصلي هيأت مديره‌ي شرکت براي مدت دوسال از تاريخ مجمع با اکثريت نسبي آراي حاضران در جلسه مجمع انتخاب شدند. از سويي نيز شرکت پيمان قصر سفيد گلستان (سهامي خاص) و شرکت اورانوس صيد (سهامي خاص) به‌عنوان اعضاي علي‌البدل انتخاب شدند.

 

در اين مجمع گزارش عملکرد هيأت مديره در قالب يک فيلم ارائه شد که در آن مديران شرکت‌هاي تابعه از نحوه‌ي اجراي پروژه‌ها و اقدامات صورت‌گرفته در اين مدت به سهامداران توضيح‌هايي ارائه کردند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها