عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

حجت الاسلام والمسلمين سعيدي: حافظان قرآن، پاسبانان علوم وحي باشند

حجت الاسلام والمسلمين سعيدي: حافظان قرآن، پاسبانان علوم وحي باشند
شنبه 30 بهمن 1389  10:05 ب.ظ

توليت آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) گفت: حافظان قرآن بايد با تامل در قرآن پاسبانان کلام وحي باشند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمين سعيدي، امروز در پنجمين جشنواره سراسري قرآن کريم که در سالن اجتماعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي برگزار شد، با اشاره به آياتي از قرآن کريم، اظهار داشت: از کسي که باب دل را به روي قرآن گشوده است انتظار مي‌رود که در آيات آن نيز تامل و تدبر کند.

توليت آستان مقدسه حضرت معصومه(س) با بيان اينکه قرائت و تلاوت قرآن کريم، مقدمه تدبر است، افزود: قرآن نيامده تا صرفاً ميهمان ما باشد، بلکه از ما تقاضاهاي جدي دارد، قرآن از ما انتظار دارد تا در برابر خداوند خضوع و خشوع داشته باشيم.

سعيدي با اشاره به گلايه‌هاي قرآن کريم از کساني که قرآن را مهجور مي‌دارند، ابراز داشت: کسي که محارم الهي را حلال بشمارد و در ارتکاب محرمات بي پروا باشد، مورد گلايه قرآن کريم بوده و اين امور به هيچ وجه زيبنده حافظ و حامل قرآن نيست.

امام جمعه موقت قم ادامه داد: بر اين اساس ممکن است کسي حافظ قرآن باشد ولي محافظ آن نباشد و از همين رو جهنمي خواهد شد.

وي گناه افرادي که آشنايي بيشتري با قرآن داشته و به آن بي توجهند را نسبت به ساير افراد مضاعف دانست و گفت: دليل اين امر آن است که اين افراد با قرآن آشنا بوده و در عين حال گناه هم مي‌کنند، لذا مي‌توان گفت اين افراد قرآن را به استهزاء گرفته‌اند.

سعيدي تصريح کرد: کتاب مقدس قرآن براي کساني که مزين به آن هستند افتخار است، اما در صورتي که همين افراد به آن عمل نکنند بار سنگيني بر دوش آنان خواهد بود.

وي قرآن کريم را شفاي سينه‌ها و قلب‌ها دانست و اذعان داشت: قرآن در صورتي شفاي سينه‌ها و قلب‌ها خواهد بود که شرايط شفا فراهم گردد در غير اين صورت، کساني که قلبشان مريض است در آن شفايي صورت نخواهد گرفت.

توليت آستانه مقدسه حرم معصومه(س) در بخش پاياني سخنان خود با اشاره فتنه‌گري‌هاي اخير، سران فتنه را خوارج جديد خواند و يادآور شد: اگرچه عواطف ما حکم مي‌کند که براي هدايت آنها دعا کنيم اما کساني که در راه مقابله با نظام قرار گرفته‌اند مضر هستند و بايد ريشه کن شوند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها