عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

سخنگوي كميسيون مشترك رسيدگي به طرح نظارت بر نمايندگان خبر داد:

سخنگوي كميسيون مشترك رسيدگي به طرح نظارت بر نمايندگان خبر داد:
شنبه 30 بهمن 1389  10:08 ب.ظ

سخنگوي كميسيون مشترك رسيدگي به طرح نظارت بر نمايندگان مجلس در توضيح مصوبات كميته اين كميسيون در جلسه‌ي امروز ظهرش گفت: در اين جلسه چارچوب و وظايف هيات نظارت بر عملكرد نمايندگان و همچنين مجازات‌هايي براي نمايندگان مشخص و مصوب شد.

حجت‌الاسلام موسي قرباني در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اظهار كرد: كميته‌ي كميسيون مشترك رسيدگي به طرح نظارت بر نمايندگان پس از تعيين اعضاي هيات نظارت بر عملكرد نمايندگان، وظايف اين هيات را در جلسه‌ي امروز مشخص كرد كه به صورت كلي وظيفه‌ي اين هيات، رسيدگي به گزارشات واصله در مورد اقدامات مجرمانه و يا خلاف شئون نمايندگي نمايندگان است.

قرباني در ادامه گفت: ماده‌ي ديگر مصوب اعمال مجازات‌هايي مختلف لحاظ شده در قانون رسيدگي به تخلفات اداري مربوط به كاركنان دولت همچون تذكر كتبي، شفاهي، كسر از حقوق و.... است.

سخنگوي كميسيون مشترك رسيدگي به طرح نظارت بر نمايندگان مجلس افزود: همچنين در اين ماده محروميت‌هاي خاصي براي نمايندگان همچون محروميت براي عضويت درهيات رئيسه، كميسيون‌ها و عضويت در مجامع و شوراهاي زير نظر مجلس، تاخير در بيان نطق‌ها و حتي انفصال موقت از شغل نمايندگي لحاظ شده است كه موضوع انفصال موقت بايستي به تصويب مجلس برسد.

قرباني در پايان خاطر نشان كرد: ‌اين كميته همچنين مصوب كرد كه احضارهاي نمايندگان كه توسط مراجع قضايي ارائه مي‌شود، توسط هيات نظارت به نمايندگان ابلاغ گردد كه پيش از اين به دليل نبود قانون مشخص، هيات رئيسه در توافقي اين كار را انجام مي‌داد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها