عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

*اتاق در تب انتخابات* گروه نوآفرينان اتاق‌هاي بازرگاني بيانيه داد

*اتاق در تب انتخابات* گروه نوآفرينان اتاق‌هاي بازرگاني بيانيه داد
شنبه 30 بهمن 1389  10:08 ب.ظ

گروه نوآفرينان اتاق‌هاي بازرگاني با انتشار بيانيه‌اي از فعالان اقتصادي خواست تا با مشارکت در هفتمين دوره انتخابات و انتخاب نمايندگاني شايسته براي بخش خصوصي، عزم خويش بر مشارکت در نوآفريني اقتصاد ايران را به نمايش بگذارند.

به گزارش ايسنا گروه نوآفرينان اتاق‌هاي بازرگاني که به جاي ارائه فهرست انتخاباتي، ترجيح داده است بيانيه‌اي اخلاقي صادر کند متشکل از يحيي‌آل ‌‍‌اسحاق، محمدنهاونديان و محمد مهدي راسخ است که نام آنها در اکثر گروه‌هاي انتخاباتي گنجانده شده است. شعار اصلي طيف نوآفرينان اعتدال گرايي و ميانه روي است.

بيانيه نوآفرينان اتاق‌هاي بازرگاني و صنايع و معادن به شرح زير است:

به نام خداوند بخشاينده آگاهي و آزادي

در آستانه ميلاد پيامبر هدايت و رحمت(ص)، اعضاي اتاق‌هاي بازرگاني و صنايع و معادن سراسر کشور آماده مي‌شوند تا با انتخاب نمايندگان خود عزم خويش بر مشارکت در نوآفريني اقتصاد ايران را به نمايش گذارند.

«حرکت نوآفرينان» اتاق‌هاي بازرگاني و صنايع و معادن با سپاس از عنايات الهي و قدرشناسي از حمايت تلاشگران اقتصادي کشور و اعضاي اتاق که در چهار سال گذشته اين توفيق را فراهم آوردند که با ارتقاي نقش و جايگاه اتاق، فضاي نويني در اثربخشي بخش خصوصي کشور در اقتصاد ايران به وجود آيد، وظيفه خود مي‌داند که در آستانه انتخابات جديد، نکاتي را يادآورشود:

الف) حضور يکايک اعضاي اتاق در پاي صندوق‌هاي رأي، نشان روشني بر عزم بخش خصوصي براي مشارکت فعال در اصلاح ساختاري اقتصاد ايران و حراست از حقوق اقتصادي مردم خواهد بود. بهره‌گيري از حق انتخاب، نشان پاسداري از حقوق اقتصادي جامعه است.

ب) اگر چه حائزين اکثريت، افتخار نمايندگي فعالان اقتصادي را خواهند داشت، اما تنها با کمک همه داوطلبان خدمت، مي‌توانند در اين برهه حساس انتقال، اين بار مسئوليت را به مقصد برسانند. از اين رو حراست از فضاي ارزشمند همدلي، همکاري، اخلاق، متانت و احترام در فضاي انتخابات وظيفه همه کساني است که خود را براي خدمت آماده کرده‌اند.

ج) اتاق به مثابه خانه اقتصاد ايران، کانون انديشه و عمل اقتصادي است و بايد در اجراي سياست‌هاي کلي اصل 44، از سياسي شدن و دولتي شدن مصون بماند تا بتواند با تعامل با ار‌کان نظام، به اعتلاي کشور و انقلاب خدمت کند. در انتخابات نيز بايد جنبه اقتصادي و خدمت اجتماعي اتاق سرلوحه توجه قرار بگيرد.

د) ارزش انتخابات به انتخاب آگاهانه است. هر راي‌دهنده وظيفه دارد اطمينان حاصل کند که شايسته‌ترين‌ها را به نمايندگي فعالان اقتصادي جامعه برمي‌گزيند. اگر چه رايزني مشاوران، توصيه گروه‌ها و معرفي ليست‌ها مي‌تواند بر روشني راه بيفزايد اما در لحظه تصميم، تشخيص مصداق با هر انتخاب ‌گر آگاه است.

ه) نوآفرينان در گفتمان انتخابات هفتمين دوره، با تشخيص چالش‌ها و اولويت‌هاي حرکت بخش خصوصي در اين برهه حساس، بر ضرورت «هم‌گرايي» و «شايسته‌گزيني» پاي فشردند و اينک نيز همگان را به حفظ فضاي همکاري و انتخاب شايستگان بر پايه معيارهاي شايستگي دعوت مي‌کنند.

«معيارهاي 10‌گانه» زير مي‌تواند راهنماي شايسته‌گزيني باشد:

1. اشتراک آرماني و عملي با ارزش‌هاي انقلاب اسلامي و اخلاق کسب و کار

2. توان علمي و عملي کمک به اصلاح ساختار اقتصاد ايران و بخش خصوصي

3. توان تعامل بين‌المللي براي توسعه حضور ايران در اقتصاد جهاني

4. تلقي فعاليت در اتاق به عنوان خدمت ملي فراتر از نفع شخصي و گروهي

5. توان گسترش فضاي تعامل سازنده و نقادانه بين بخش خصوصي و ارکان حاکميتي

6. سابقه حضور در اتاق و نمايندگي تشکل‌ها و ديدگاه‌هاي تخصصي اقتصادي و توان کمک به نظم تشکلي در بخش خصوصي

7. تجربه مديريتي و کارگروهي و توان مشورت و تعامل و اقناع در خدمات اجتماعي

8. امکان وقت‌گذاري کافي در هيات نمايندگان، کميسيون‌ها و حوزه‌هاي ارائه نظر کارشناسي و مشاوره اتاق

9. توان گسترش مشارکت اعضا و انحصارشکني و عدالت‌گستري در حوزه‌هاي حضور در اتاق و تشکل‌ها

10. استقبال از انديشه‌ها و روش‌هاي نوآفرينانه با قدرشناسي و بهره‌گيري از تجربه و اصالت‌ها

يقين داريم که با آگاهي و بيداري تلاشگران عرصه اقتصاد، هر روز افق تازه‌اي براي نوآفريني و پيشرفت و عدالت به روي نسل آينده گشوده خواهد شد و سربلندي ايران اسلامي رقم خواهد خورد.

نوآفرينان اتاق‌هاي بازرگاني و صنايع و معادن

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها