عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

پاک کردن فایل ها بدون بازیافت دوباره

پاک کردن فایل ها بدون بازیافت دوباره
یک شنبه 1 اسفند 1389  12:13 ق.ظ

 حتماً می دانید که وقتی فایلی را پاک می کنید، آن فایل واقعاً از بین نمی رود و همچنان قابل بازیافت است در حالی که برخی فکر می کنند وقتی فایلی را از کامپیوتر پاک می کنند آن فایل حالا هر طوری که هست «غیب» می شود و دیگر وجود ندارد، چراکه استدلال آنها این است که با پاک کردن هر فایل، هارد کامپیوترشان باز می شود، پس فایل های قبلی دیگر وجود ندارند.
در صورتی که فایل های قبلی پاک شده و در سطل آشغال خالی شده، هارد هنوز همان جاست. هیچ چیزی هم از آن خارج نشده و فایل هیچ جا نرفته است چرا که دقیقاً جایی وجود ندارد که آن فایل آنجا برود. تنها و تنها با این روش پاک کردن نوع فایل تغییر کرده به این صورت که شما دیگر آن را نمی بینید و ویندوز اجازه دارد هر موقع لازم داشت روی آن فایل های پاک شده اطلاعات جدیدی ثبت کند در نتیجه مثل فضای خالی با آن رفتار می کند و شما می بینید فایل ها «غیب» شده اند. اگر این فایل ها با متدهای خاص از بین نرفته باشند و ویندوز هم هنوز آن را از بین نبرده است به نوعی با نرم افزارهای مخصوص قابل بازگردانی هستند. پس اگر فایل های مهمی دارید که بعد از پاک کردن نمی خواهید هیچ کس دیگر به آنها دسترسی پیدا کند باید با نرم افزارهای مخصوص مثل آن که در این مطلب معرفی می شود آنها را به طور ایمن و دائمی از بین ببرید.
وقتی فایلی را با رایت کلیک کردن یا فشار دادن دکمه Delete پاک می کنید آن فایل در سطل آشغال باقی می ماند در نتیجه عملاً فایل شما همچنان صحیح و سالم آنجاست و با یک کلیک سر جای اولش بازمی گردد. بعد از اینکه با رایت کلیک کردن روی سطل آشغال روی Empty Recycle Bin کلیک می کنید سطل آشغال هم خالی می شود یعنی ویندوز هر چه قبلاً آنجا بود را از این نقطه به بعد نادیده می گیرد و اینجاست که فایل شما عملاً پاک می شود اما همچنان قابل بازگردانی است. هنگام زدن دکمه Delete اگر Shift را هم پایین نگه دارید فایل وارد سطل آشغال نمی شود و مستقیماً پاک می شود.
حالا برویم سر اصل مطلب؛ چگونه فایل ها را طوری پاک کنیم که دیگر قابل بازگردانی نباشند. در این خصوص باید گفت برنامه های مختلفی برای این کار وجود دارد که یکی از بهترین روش ها به این شرح است:
برنامه Eraser را دانلود و نصب کنید. بعد از باز کردن برنامه فقط کافی است هر فایلی را که می خواهید پاک کنید بکشید و در صفحه برنامه Eraser رها کنید، فایل بلافاصله حذف می شود.
در قسمت Settings می توانید الگوریتمی را که فایل توسط آن حذف می شود انتخاب کنید. الگوریتم های مختلفی پشتیبانی می شوند. مطمئن ترین روش
Gutmann است. قابلیت جالب این برنامه این است که با تیک زدن گزینه …Replace erased files with the following می توانید یک فایل الکی را قبل از پاک کردن فایل مورد نظر با آن فایل جایگزین کرده تا اگر فایل به نوعی بازگردانده شد فایل واقعی نه، بلکه فایل الکی که شما جایگزین کرده بودید، بازیافت شود

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها