عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آرزويتان را زندگي كنيد

آرزويتان را زندگي كنيد
یک شنبه 1 اسفند 1389  03:16 ق.ظ

آرزويتان را زندگي كنيد
انسان‌هايي كه در اين جهان زندگي مي‌كنند و تا جايي كه مي‌توانند. زحمت مي‌كشند، براي تحقق خواسته‌ها و آرزوهاي گوناگونشان فعال و در جنب و جوش هستند. نوزاد يك ماهه براي گرسنگي و خيس بودن پوشكش گريه مي‌كند تا به همه بگويد كه بايد خواسته‌هايش را برآورده كنند و هيئت مديره مدير عامل يك شركت هم تعدادي از كارمندان را اخراج مي‌كنند تا هزينه‌هايشان كاهش يابد و به خواست‌ها و منافع مالي شركتشان صدمه نخورد. شايد بزرگترين آرزوي هر شخصي اين باشد كه به همه آرزوهايش برسد!
اگر بخواهيد كه روياهايتان را واقعيت بخشيد و به آرزوهايتان برسيد، مي‌توانيد، ولي شرط‌هايي مهم و تعيين‌كننده دارد. مهمترين كار، شناسايي اين آرزوست. خيلي اوقات، افراد خواست‌هاي چندي دارند كه از صميم قلب در آرزوي دست‌يابي به اين اهدافند ولي آن را درست نمي‌شناسند و از چند و چون و ماهيت اين آرزو، آگاهي كافي ندارند. چه بسا كه دسترسي به اين هدف و برآورده شدن اين خواسته،‌ هيچ تاثير مثبتي در زندگيشان نگذارد.
همه خواسته‌ها و آرزوهايتان را به خاطر بياوريد ولي در اين‌جا به كاغذ و قلم نيازي نيست. فقط بنشينيد، چشم‌هايتان را ببنديد و خودتان را در همان شرايط دلخواهي كه در آرزويش هستيد، «ببينيد». خوب دقت كنيد. منظورم اين نيست كه تصور كنيد و خيال كنيد كه به آرزوهايتان رسيده‌ايد. نه، در اين‌جا بايد رويايتان را زندگي كنيد.
خودتان را ببيند كه در همان موقعيت دلخواه زندگي مي‌كنيد، به روي كه هميشه در آرزويش هستيد، با افرادي كه دوست داريد و با آن ميزان ثروت، تحصيلات و يا هر معياري كه تكميل آن، خواسته و آرزوي بزرگ شماست. همه اين رويا را در ذهنتان زندگي كنيد.
رسم اين روياي زنده و زندگي كردني، مفيد و لازمست ولي يك عرصه مبهم و تار، كمكي نخواهد كرد. اگر ديديد كه با زندگي در اين دنياي دلخواه باز هم نتوانسته‌ايد زواياي كوچكش را پيدا كنيد. معلوم مي‌شود كه راجع به اين خواسته‌ها و موقعيت ايده‌آل، اطلاعات درستي نداريد. اين نارسايي اطلاعات، از دو جهت ممكن است به زندگي شما آسيب بزند. وقتي كه در همان نگاه اول زندگي پيش رويتان را جذاب و شگفت‌انگيز ببينيد و اطلاعات و دانسته‌هاي كافي هم در اختيارتان نباشد،‌ با خوشحالي در راه كسب چيزهايي قدم خواهيد گذارد كه از مضرات و آسيب‌هاي احتماليش آگاه نيستيد و اين به شناخت ناكافي فرد از خودش برمي‌گردد و جستن همان نقاط قوت و ضعف كه هميشه از آن‌ها، صحبت مي‌شوند. برعكس قضيه هم اينست كه شما در نگاه اول، روياي محبوب خود را دشوار و دردسر مي‌يابيد و با كمي مكث، تصميم مي‌گيريد از دست‌يابي و دنبال كردن آن منصرف شويد. اين مي‌تواند به معناي از دست رفتن يك فرصت خوب براي پيشرفت در زندگي شما باشد. نشناختن نقاط قوتي كه مي‌توانند از عهده حل اين دشواريها برآيند، مي‌تواند يك گزينه خوب در زندگي را از دستتان بگيرد.
وقتي كه توانستيد تابلويي روشن، شفاف و تا جاي ممكن چند وجهي از رويايتان خلق كنيد، مي‌توانيد راجع به شروع راه يا صرف نظر كردن از اين آرزو، تصميم درستي بگيريد. ولي اگر شروع كرديد، خاطرتان باشد كه همواره تمامي توانايي‌ها و ناتوانايي‌هايتان را پيش چشم داشته در توصيف يكي اغراق و بزرگ‌نمايي نكنيد. اين تصوير زنده و پويايي كه از رويايتان ايجاد نموده‌ايد را هميشه پيش چشم حفظ كنيد.
پي گرفتن اين راه و نيل به يك موقعيت دلخواه،‌گام به گام و مرحله به مرحله جلو خواهيد رفت و اگر بخواهيد به ناگهان پرشي بلند انجام دهيد، با توقفي طولاني روبه‌رو خواهيد شد. صبور باشيد و با نگاهي رو به هدف تلاش كنيد.
يكي ديگر از فاكتورهاي كليدي و تعيين‌كننده موفقيت شما،‌عشق و علاقه‌ايست كه به آرزويتان داريد. بارها و در رسانه‌ها راجع به افرادي شنيده‌ايد كه پس از چند ده سال مطالعه و تحقيق و كار و تلاش پيوسته، دستاوردي گران‌بها پيش رو نهاده‌اند. از آن‌ها مي‌پرسند كه چه چيز باعث مي‌شد در اين شرايط سخت و اين مدت طولاني، طاقت بياورند و به كارشان ادامه دهند؟ و اين‌ها از عشقي كه به هدف داشته‌اند، سخن مي‌گويند.

چند نكته مهم و تاثيرگذار:

- با مردمان منفي‌باف و نااميدي كه از ركورد و سستي و رخوت دم مي‌زنند، معاشرت نكنيد. گاه، اين اشخاص با حرف‌هاي دلسردكننده، سعي در توقف ماشين پوياي ديگران دارند. اين آرزو، آرزوي شماست و شماييد كه بيش از هر كس ديگري براي تحقق آن زحمت مي‌كشيد و بيش از هر كس ديگري از تحقق آن لذت خواهيد برد.
- اشتباه كردن به هيچ وجه حادثه فاجعه‌آميزي نيست. وقتي اشتباه كرديد، تنها چيزي كه شما را به رويايتان نزديكتر مي‌كند، برخاستني حساب شده و با تدبيرست.
با اين تفاسير، شما هم دست به كار شويد. گوشه‌هاي ذهن و روحتان را جستجو كنيد، آرزوهايي از ياد رفته را خواهيد يافت كه منتظر شمايند. __________________

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها