عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

حتي اسمش هم آدم را مي لرزاند

حتي اسمش هم آدم را مي لرزاند
یک شنبه 1 اسفند 1389  03:29 ق.ظ

فرض كنيد كه در يك روز زيبا ، هنگام چكاپ معمول و هميشگي ، پزشكتان مي گ.يد مبتلا به سرطان شده ايد ...
وقتي كه برادر كوچكترم اين خبر وحشتناك را شنيد ، همان موقع تصميمش را گرفت .
- من با سرطان مبارزه مي كنم !
زندگي اش به طور طاقت فرسايي تغيير كرد . نزد بهترين متخصص ها رفت ، به دردناك ترين آزمايش ها تن داد ، به انواع و اقسام درمانگرها مراجعه كرد ، حتي به خرافات و فالگيرها پناه برد ، تغذيه اش را تغيير داد ، به تجسم و درون نگري مثبت متوسل شد ( مثل آن كه به درون مي نگرند و گلبول هاي قرمز را در حال شكست گلبول هاي سفيد مشاهده مي كنند و ... )
مبارزه وحشتناكي بود ، بي نهايت وحشتناك ، يك مبارزه لحظه اي و هميشگي .
اما چه كسي از مبارزه حرف زد؟ كي بازنده و برنده را مطرح كرد؟
در همان دوران متوجه شدم كه من نيز مبتلا به سرطان شده ام ، يكي از وخيم ترين انواع آن سرطان ريه .
تشخيص پزشك اين بود كه تا يك ماه و نيم ديگر و اگر كمي شانس مي آوردم تا دو ماه ديگر زنده مي ماندم .
همان موقع تشخيص او را پذيرفتم . اگر دو ماه فرصت براي زندگي دارم ، خوب پس بايد اين روزها را زندگي كنم . هيچ مبارزه اي در كار نيست . من در ذهنم تشخيص پزشكي را كنار گذاشتم .
هيچ چيز را در زندگي روزمره ام تغيير ندادم و زندگي برايم همچنان ادامه داشت .
دو سال بعد ، يك سرطان ديگر . پيش بيني پزشك مثل بار قبل بود ، در نهايت ، چند ماه ديگر زنده مي ماندم .
و من دوباره همان رفتار و واكنش را انتخاب كردم ، بي تفاوتي ( نسبت به حاد بودن قضيه ) .
من مي دانستم كه بي تفاوتي هر دردي را غيرقابل نفوذ مي كند . در چنين حالتي هيچ چيز نمي توانست انتظار مرا بكشد يا بر من مسلط شود .
و من هنوز به زندگي ام ادامه مي دهم ، اما برادرم ، در مبارزه اش شكست خورد ...

به نقل از مجله موفقيت

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 25772
دسترسی سریع به انجمن ها