عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بهترین سیاست

بهترین سیاست
یک شنبه 1 اسفند 1389  03:52 ق.ظصداقت بهترین سیاست است
تقریباً همه قبول دارند که صداقت بهترین سیاست است. اما بعضی وقت‌ها خیلی از افراد برای جلوگیری از جریحه‌دار کردن احساسات کسی یا دلایل دیگر، دروغ‌های کوچک می‌گویند.


مهم نیست که فکر کنید آن دروغ مصلحت‌آمیزی که گفته‌اید چقدر روی رابطه‌تان بی‌تاثیر است، اما انرژی یک دروغ کوچک و مصلحت‌آمیز بین شما و طرف مقابلتان رخنه می‌کند. شاید فکر کنید که دروغ‌های مصلحت‌آمیز کوچک ضرری ندارند، اما این دروغ‌ها مثل شکاف‌های کوچکی می‌مانند که ساختار کلی را در درازمدت ضعیف می‌کند. حتی تعریف و تمجید دروغین از کسی ممکن است در آینده که برخوردهایتان صادقانه خواهد بود، مشکلاتی ایجاد کند. همین دروغ‌های مصلحت‌آمیز کوچک رفته رفته بنیان یک رابطه خوب را تخریب می‌کند. همچنین باعث می‌شود در آینده نیز انرژی زیادی را صرف پنهان کردن مسائل دیگر و به خاطر سپردن دروغ‌های کوچکی که گفته‌اید و ترس از برملا شدن دروغ‌هایتان بکنید. آن وقت است که رابطه برایتان بسیار خسته‌کننده خواهد شد.


برای گفتن و زندگی کردن با حقیقت باید ریسک کنید. اما وقتی به خودتان اجازه می‌دهید که جریان صادقانه زندگی را دنبال کنید، آن وقت با قانون جهانی علت و معلول حمایت می‌شوید. آن وقت می‌توانید انرژیتان را برای سلامت فیزیکی، احساسی و معنوی خود صرف کنید و برای رسیدن به آمال و آرزوهایتان تلاش مضاعف داشته باشید.


وقتی حقیقت را به زبان می‌آورید، آنچه که واقعیت دارد را تصدیق می‌کنید. در این حالت با جریان طبیعی جهان که به همان سمت می‌رود، حرکت می‌کنید و نیازی به صرف انرژی بیش از اندازه نیست و درنتیجه می‌توانید انرژیتان را برای کارها و امور دیگر استفاده کنید. از لحاظ انرژی، دروغگویی و عدم صداقت انرژی شما را به سمت خلاف این جریان طبیعی هدایت می‌کند و تلاش شما باید بیشتر شود. علاوه بر این، دروغگویی واقعیت کاذب دیگری می‌سازد که انرژی بیشتری هم برای حفظ آن لازم است.


بنابراین می‌بینید که بهترین راهکار این است که با جریان طبیعی زندگی پیش بروید. هر لحظه که بخواهید می‌توانید از شر سنگینی بار این دروغگویی خلاص شوید. فکر کنید که امروز اولین روز زندگی شماست. از امروز شروع کنید و در همه رابطه‌هایتان صداقت داشته باشید. آوردن انرژی بی‌پایان جهان به زندگیتان نتایج مثبت بسیار خوبی را برایتان به دنبال خواهد داشت.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها