عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

سكونت در نزديكي فضاهاي سبز در كاهش ابتلا به بيماريهاي رواني موثر است

سكونت در نزديكي فضاهاي سبز در كاهش ابتلا به بيماريهاي رواني موثر است
یک شنبه 1 اسفند 1389  04:16 ق.ظ
نتايج يك پژوهش جديد نشان داده است كه زندگي كردن در نزديكي فضاي سبز به ميزان قابل توجهي روي سلامت انسان اثر مفيد و سودمند دارد.

بر اساس اين تحقيق جديد كه در مجله «همه گيرشناسي و سلامت جامعه» به چاپ رسيده نزديكي به فضاهاي سبز نقش به سزايي در كاهش بيماريهاي رواني ايفا مي‌كند. همچنين محاسبات نشان مي‌دهد كه نرخ سالانه ابتلا به اختلالات و بيماريهاي مهم جسمي در افرادي كه در نزديكي فضاهاي سبز زندگي مي‌كنند به ميزان چشمگيري كمتر است. در اين پژوهش گروهي از متخصصان مركز پزشكي دانشگاه uv‌ در آمستردام، اطلاعات سلامتي ثبت شده حاصل از 350 هزار نفر از مردم سراسر هلند را مورد بازبيني قرار دادند و اطلاعات را براي مدت يكسال به ثبت رساندند. اين محققان دريافته‌اند كه نزديكي به فضاهاي سبز و طبيعي در مورد برخي از بيماريهاي شايع بسيار سودمند است. براي مثال تاثير آن در كاهش اختلالات اضطرابي و افسردگي بسيار مناسب و قابل توجه است. محققان مي‌گويند؛ در بيشتر مناطق ساختماني و شهري از هر هزار نفر 32 نفر به افسردگي مبتلا مي‌شوند در حالي كه در صورت وجود فضاي سبز اين تعداد به 24 نفر از هر هزار نفر مي‌رسد. به علاوه بيشتر بيماريهايي كه در فضاي سبز بهبود مي‌يابند جزو بيماريهاي بسيار شايع و پرخرج هستند كه مي‌توان با طبيعت آنها را درمان كرد.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها