عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

قوانین زندگی

قوانین زندگی
یک شنبه 1 اسفند 1389  04:28 ق.ظزندگی سه قانون دارد، قانون اول کسب موفقیت است. موفقیت ریشه در ذات انسان دارد. ما انسان‌ها تنها موجوداتی هستیم که می‌توانیم فراتر از زندگی روزمره هدفگذاری کنیم بنابراین طبیعی است که بخواهیم موفق شویم و بخواهیم به جایی برسیم. قانون اول به بیان دیگر بدون از طریق انجام کار (Being by Doing) است. خیلی‌ها تصور می‌کنند که موفقیت تنها قانون زندگی است. آنها همیشه پیروزی بعدی، فروش بعدی یا کامیابی بعدی را جستجو می‌کنند اما من هرگز کسی را ندیده‌ام که در لحظه مرگ چنین گفته باشد ای کاش بیشتر به دفتر کار خود رفته بودم.


قانون دوم پیوند (مناسبات انسانی) است یا بودن از طریق بودن (Being by Being) است در طول اجرای قانون اول غالبا، مناسبات انسانی کمرنگ می‌شود گاهی اوقات یک بحران شخصی مانند مشکل مالی، مشکل شغلی یا بیماری جسمی لازم است تا کسی بفهمد که آن چه واقعا، در زندگی اهمیت دارد آدم‌ها هستند. با قانون دوم شما تجربه‌های روزمره را به دست می‌آورید برای زندگی خود و دیگران سرمایه‌گذاری می‌کنید اوقات و مهارت‌های خود را با دوستان و بستگان و دیگران مبادله می‌کنید.


قانون سوم انسجام و یکپارچگی است که می‌توان آن را بودن از طریق شدن (Being by Becoming) نامید. کارکرد این قانون، یکپارچه کردن دو قانون قبلی است به این معنی که شما هدف‌ها و ارزش‌های خود را تعریف یا بازتعریف می‌کنید و آنها را در زندگی روزمره خود به کار می‌برید به شیوه‌ای که برای شما و آن آدم‌ها، اصول و تعهداتی که برای‌تان مهم است معنی‌دار باشد .
__________________

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها