عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

مهارتی برای دوری از خشونت

مهارتی برای دوری از خشونت
یک شنبه 1 اسفند 1389  05:00 ق.ظ

مهارتی برای دوری از خشونت
هشدار نسبت به افزایش پرخاشگری در جامعهبهرام یگانه رئیس انجمن مبارزه با آسیب‌های رفتاری اعلام كرد: خشونت و پرخاشگری در جامعه بویژه جامعه جوان كشور به دلایلی همچون فقر و فقدان مهارت‌های زندگی رو به رشد است.

سوءمصرف دارو ، موادمخدر و محرك‌ها، شكست‌ها و ناكامی‌ها، همنشینی با افراد پرخاشگر، بیماری‌های روانی و مشكلات شخصی، سوءاستفاده جسمی و جنسی، قدرت‌طلبی و سلطه‌جویی، رشد بی‌رویه شهرنشینی و از هم پاشیدگی‌های خانوادگی از دلایل اصلی گرایش ناخواسته به خشونت و پرخاشگری به شمار می‌رود.


به گزارش جام جم : یگانه ضمن اشاره به تحقیقات میدانی آكادمیك در دهه اخیر، اعلام كرد: نیمی از جمعیت 20 تا 50 ساله كشور، دچار خشونت و پرخاشگری اكتسابی پیش‌رونده هستند كه به این موضوع ، با توجه به نبود آموزش جدی مهارت‌های زندگی در جامعه و تبعات آن، یعنی افزایش خشونت و پرخاشگری به ویژه از سوی جوانان، باید توجه شود.

وی خاطرنشان كرد: سوءمصرف دارو ، موادمخدر و محرك‌ها، شكست‌ها و ناكامی‌ها، همنشینی با افراد پرخاشگر، بیماری‌های روانی و مشكلات شخصی، سوءاستفاده جسمی و جنسی، قدرت‌طلبی و سلطه‌جویی، رشد بی‌رویه شهرنشینی و از هم پاشیدگی‌های خانوادگی از دلایل اصلی گرایش ناخواسته به خشونت و پرخاشگری به شمار می‌رود.

بهرام یگانه، فقر، عوامل محیطی، نداشتن قدرت و اختیار، بی‌عدالتی، ‌تقلید، تنبیه‌های مكرر، بدآموزی‌ها، احساس بی‌كفایتی، داشتن اضطراب‌ در دستیابی به هدف و از دست دادن عزت نفس را از دیگر عوامل عمده خشونت و پرخاشگری اكتسابی برشمرد.

وی با تاكید بر این كه به افزایش خشونت و اقدامات خشونت‌آمیز در جامعه با توجه به نبود آموزش مهارت‌های زندگی باید توجه شود ، ادامه داد: طرد شدن از سوی اطرافیان، اضطراب، از دست دادن اعتماد و زیبایی، ترس، احساس گناه، انجام رفتارهای پرخطر و مرگ نیز از جمله پیامدهای خشونت و پرخاشگری محسوب می‌شود.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها