عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

زندگی سبز را انتخاب کنید

زندگی سبز را انتخاب کنید
یک شنبه 1 اسفند 1389  05:11 ق.ظچند پیشنهاد برای نجات از فشارهای روانی:

سعی کنید همیشه آرامش و خونسردی خود را حفظ کنید و کارها را آسان بگیرید. اگر برای شما اتفاقی افتاد، قبل از این‌که کاری را انجام دهید، سکوت کنید. سپس با فکر درست، راه‌های مناسبی برای حل مشکل، پیدا کنید.

- برای کارهای روزانه‌ی خود، برنامه‌ای در ذهن و یا در دفتر یادداشت‌تان داشته باشید. این‌کار، سبب می‌شود تا از وقت خود بهتر استفاده کنید و به‌علاوه، کارها با نظم و ترتیب انجام می‌شوند و از نگرانی‌ها و هیجان‌ها هم کم خواهد شد.

- انجام کارها بدون فکر کردن، نتیجه‌های خوبی درپی ندارد و گاهی سبب اندوه و افسردگی طولانی می‌شود اما اگر پیش از انجام کارها، فکر کنید، نتیجه‌ی بهتری می‌گیرید و کم‌تر پشیمان خواهید شد.

- با خودتان خلوت کنید، با آرامش و آسایش، به خود، برنامه‌ها و هدف‌های‌تان فکر کنید و به پیاده‌روی در هوای آزاد، استراحت، مطالعه و هر کار دیگری که علاقه دارید، بپردازید. این کارها برای اعصاب و روان، بسیار مفیدند. سعی کنید از مرخصی‌های سالیانه‌ی خود نیز بهترین استفاده را ببرید.

- افسوس گذشته را نخورید تا آرامش روانی شما حفظ شود. هم‌چنین برای آینده، برنامه‌ریزی داشته باشید اما درباره‌ی آن، نگران نباشید و در لحظه‌ی «اکنون»، زندگی کنید.

- از غذاهای ساده و سالم که بدن به آن‌ها نیاز دارد، به مقدار کافی مصرف کنید تا جسم شما قوی و سالم شود و درنتیجه، کم‌تر دچار فشارهای روانی خواهید شد.

- ورزش و نرمش را نیز فراموش نکنید زیرا سبب شادابی و سلامت شما می‌شود. هر روز بین 4 تا40 دقیقه، ورزش کنید.

- نماز را اول وقت، ادا کنید. خدا و خلق او را فراموش نکنید و به دیگران در کارهای‌شان کمک کنید.

- بی‌خوابی، آرامش را از بین می‌برد. پس به‌موقع بخوابید و سر وقت بیدار شوید.


و این‌گونه، «زندگی سبز» را انتخاب کنید.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها