عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

زندگی سبز را انتخاب کنید

زندگی سبز را انتخاب کنید
یک شنبه 1 اسفند 1389  05:11 ق.ظچند پیشنهاد برای نجات از فشارهای روانی:

سعی کنید همیشه آرامش و خونسردی خود را حفظ کنید و کارها را آسان بگیرید. اگر برای شما اتفاقی افتاد، قبل از این‌که کاری را انجام دهید، سکوت کنید. سپس با فکر درست، راه‌های مناسبی برای حل مشکل، پیدا کنید.

- برای کارهای روزانه‌ی خود، برنامه‌ای در ذهن و یا در دفتر یادداشت‌تان داشته باشید. این‌کار، سبب می‌شود تا از وقت خود بهتر استفاده کنید و به‌علاوه، کارها با نظم و ترتیب انجام می‌شوند و از نگرانی‌ها و هیجان‌ها هم کم خواهد شد.

- انجام کارها بدون فکر کردن، نتیجه‌های خوبی درپی ندارد و گاهی سبب اندوه و افسردگی طولانی می‌شود اما اگر پیش از انجام کارها، فکر کنید، نتیجه‌ی بهتری می‌گیرید و کم‌تر پشیمان خواهید شد.

- با خودتان خلوت کنید، با آرامش و آسایش، به خود، برنامه‌ها و هدف‌های‌تان فکر کنید و به پیاده‌روی در هوای آزاد، استراحت، مطالعه و هر کار دیگری که علاقه دارید، بپردازید. این کارها برای اعصاب و روان، بسیار مفیدند. سعی کنید از مرخصی‌های سالیانه‌ی خود نیز بهترین استفاده را ببرید.

- افسوس گذشته را نخورید تا آرامش روانی شما حفظ شود. هم‌چنین برای آینده، برنامه‌ریزی داشته باشید اما درباره‌ی آن، نگران نباشید و در لحظه‌ی «اکنون»، زندگی کنید.

- از غذاهای ساده و سالم که بدن به آن‌ها نیاز دارد، به مقدار کافی مصرف کنید تا جسم شما قوی و سالم شود و درنتیجه، کم‌تر دچار فشارهای روانی خواهید شد.

- ورزش و نرمش را نیز فراموش نکنید زیرا سبب شادابی و سلامت شما می‌شود. هر روز بین 4 تا40 دقیقه، ورزش کنید.

- نماز را اول وقت، ادا کنید. خدا و خلق او را فراموش نکنید و به دیگران در کارهای‌شان کمک کنید.

- بی‌خوابی، آرامش را از بین می‌برد. پس به‌موقع بخوابید و سر وقت بیدار شوید.


و این‌گونه، «زندگی سبز» را انتخاب کنید.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها