عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: حسادت جز زیان و خشمی که موجب سستی قلبت و بیماری بدنت می‌شود، ثمری ندارد. بحارالانوار، ج70، ص256

عجایب جهان هشتگانه می‌شود!!!!!

عجایب جهان هشتگانه می‌شود!!!!!
یک شنبه 1 اسفند 1389  07:33 ق.ظ

یک معمار بلژیکی شهر شناوری طراحی کرده که با ساخت آن به طور قطع یک مورد به عجایب هفتگانه دنیا اضافه خواهد شد.
به گزارش برنا، تأمین منابع آبی سالم موضوعی است که با افزایش جمعیت به یکی از دغدغه های اصلی مردم تبدیل شده است. بر اساس آمار منتشر شده پایگاه اطلاع رسانی Water.org، از هر 8 نفر در جهان یک فرد امکان دسترسی به آب شرب سالم را ندارد.

علاوه بر این که آلودگی آب رودخانه ها را از بین می برد، آلودگی هوا را نیز کاهش می دهدسازمان ملل متحد با انتشار گزارشی اعلام کرد، روزانه 4 هزار کودک در سرتاسر جهان در اثر نوشیدن آب آلوده جان خود را از دست می دهند و طبق آخرین تحقیقات موسسه جهانی توسعه آب، تا سال 2050 میلادی، حداقل یک چهارم از جمعیت جهان، در محل زندگی خود با مشکل دسترسی به منابع آب سالم مواجه خواهند بود.

با اطلاع از این حقایق تلخ، ونسان کالبات (Vincent Callebaut)، معمار بلژیکی، ایده جالبی برای حل مشکل کاهش منابع آبی سالم دنیا مطرح کرده است.
ایده کالبات درباره ساخت یک شهر شناور است که با حرکت در مسیر آب های جاری در قاره اروپا، باعث از بین رفتن آلودگی های منابع آبی می شود.

این معمار می گوید: نام این شهر رویایی را فیسالیا (Physalia) گذاشته و طرح اصلی آن را از جانور دریایی به نام فیسیلیا فیسیلیا یا جنگجوی پرتغالی که شباهت زیادی به مرجان های دریایی دارد، الهام گرفته است. به عقیده کالیبات حرکت این شهر شناور در آب رودهای دانوب، ولگا، راین و هر رودخانه دیگر باعث می شود با داشتن یک شبکه هیدرولیکی پوشانده شده با آلومینیوم، مانند یک فیلتر عمل کرده و آب را تصفیه کند. علاوه بر این پوشش گیاهی باغ هم باعث کاهش آلودگی هوای اطراف می شود.

هر كس بد ما به خلق گويد ما چهره زهم نمي خراشيم

ما خوبي او به خلق گوييم تا هر دو دروغ گفته باشيم

mortazavifar

mortazavifar
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : مهر 1389 
تعداد پست ها : 1349
محل سکونت : yazd
دسترسی سریع به انجمن ها