عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

380 نمایشگاه در روزهای پایانی سال درسراسر کشور

380 نمایشگاه در روزهای پایانی سال درسراسر کشور
یک شنبه 1 اسفند 1389  08:43 ق.ظ

وزیر بازرگانی اعلام کرد:در روزهای پایانی سال بیش از 380 نمایشگاه با بیش از 32 هزار غرفه در سراسر کشور برپا و انواع مواد غذایی، گوشت قرمز و سفید، مواد پروتئینی، آجیل و خشکبار و انواع پوشاک عرضه می‌شود.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، مهدی غضنفری افزود: نمایشگاه‌ های عرضه مستقیم کالا در تهران از دهم اسفندماه آغاز می‌شود و به مدت 10 روز در چهار نقطه شهر برپا خواهد بود.

غضنفری در باره وضع ذخایر کالاهای اساسی گفت: مجموعه‌ای از کالاها با هدف آمادگی برای اجرای مرحله اصلی قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، ذخیره‌سازی شده که آماده توزیع است و بخشی از آن در روزهای پرمصرف عرضه می‌شود.

وزیر بازرگانی اظهار داشت: هیچ کمبودی به لحاظ موجودی در سطح بازار و هم انبارها وجود ندارد و میزان آن بسیار فراتر از نیاز است و این احتمال وجود دارد که امکان عرضه همه آنها فراهم نشود.

وی با بیان اینکه نظارت بر کیفیت و قیمت کالا در آستانه سال نو با سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است ، حضور بازرسان اصناف و بازرسان افتخاری در بازار، دریافت شکایات از طریق تلفن 124 و گزارش تخلف ها به تعزیرات از برنامه‌های متداول و در حال اجرای پایش بازار برشمرد.

غضنفری یادآور شد: سازمان تعزیرات حکومتی نیز در خصوص تخلف گران‌فروشی، کم‌فروشی و دیگر تخلف های صنفی حکم صادر می‌کند.

وی افزود: گشت‌های مشترک نمایندگان تعزیرات حکومتی و بازرسی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان موجب کنترل و بازرسی بیشتر بازار می‌شود و به محض مشاهده تخلف، سازمان تعزیرات وارد عمل می‌شود.

وزیر بازرگانی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره نهضت کاهش قیمت تمام‌شده اظهار داشت: یکی از الزامات اجرای کامل قانون هدفمندسازی یارانه‌ها مدیریت کاهش هزینه‌های بنگاه‌های تولیدی، اقتصادی و خدماتی است.

غضنفری گفت : 1390 سال بکارگیری اصول و فنون کاهش قیمت تمام‌شده خواهد بود.

غضنفری با اشاره به اظهارات رییس جمهور مبنی بر اینکه در سال 90 بیش از زمان حاضر شاهد کاهش قیمت‌ها خواهیم بود، افزود: این فرایند ناشی از اجرای روش های رقابتی، فروش بیشتر، کاهش هزینه‌ها، مدیریت هزینه‌ها و استفاده از فناوری بهتر و تغییر برخی از فرایندهاست که با کمک دولت، و حمایت مردم و فعالان اقتصادی محقق می‌شود.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها