عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

380 نمایشگاه در روزهای پایانی سال درسراسر کشور

380 نمایشگاه در روزهای پایانی سال درسراسر کشور
یک شنبه 1 اسفند 1389  08:43 ق.ظ

وزیر بازرگانی اعلام کرد:در روزهای پایانی سال بیش از 380 نمایشگاه با بیش از 32 هزار غرفه در سراسر کشور برپا و انواع مواد غذایی، گوشت قرمز و سفید، مواد پروتئینی، آجیل و خشکبار و انواع پوشاک عرضه می‌شود.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، مهدی غضنفری افزود: نمایشگاه‌ های عرضه مستقیم کالا در تهران از دهم اسفندماه آغاز می‌شود و به مدت 10 روز در چهار نقطه شهر برپا خواهد بود.

غضنفری در باره وضع ذخایر کالاهای اساسی گفت: مجموعه‌ای از کالاها با هدف آمادگی برای اجرای مرحله اصلی قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، ذخیره‌سازی شده که آماده توزیع است و بخشی از آن در روزهای پرمصرف عرضه می‌شود.

وزیر بازرگانی اظهار داشت: هیچ کمبودی به لحاظ موجودی در سطح بازار و هم انبارها وجود ندارد و میزان آن بسیار فراتر از نیاز است و این احتمال وجود دارد که امکان عرضه همه آنها فراهم نشود.

وی با بیان اینکه نظارت بر کیفیت و قیمت کالا در آستانه سال نو با سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است ، حضور بازرسان اصناف و بازرسان افتخاری در بازار، دریافت شکایات از طریق تلفن 124 و گزارش تخلف ها به تعزیرات از برنامه‌های متداول و در حال اجرای پایش بازار برشمرد.

غضنفری یادآور شد: سازمان تعزیرات حکومتی نیز در خصوص تخلف گران‌فروشی، کم‌فروشی و دیگر تخلف های صنفی حکم صادر می‌کند.

وی افزود: گشت‌های مشترک نمایندگان تعزیرات حکومتی و بازرسی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان موجب کنترل و بازرسی بیشتر بازار می‌شود و به محض مشاهده تخلف، سازمان تعزیرات وارد عمل می‌شود.

وزیر بازرگانی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره نهضت کاهش قیمت تمام‌شده اظهار داشت: یکی از الزامات اجرای کامل قانون هدفمندسازی یارانه‌ها مدیریت کاهش هزینه‌های بنگاه‌های تولیدی، اقتصادی و خدماتی است.

غضنفری گفت : 1390 سال بکارگیری اصول و فنون کاهش قیمت تمام‌شده خواهد بود.

غضنفری با اشاره به اظهارات رییس جمهور مبنی بر اینکه در سال 90 بیش از زمان حاضر شاهد کاهش قیمت‌ها خواهیم بود، افزود: این فرایند ناشی از اجرای روش های رقابتی، فروش بیشتر، کاهش هزینه‌ها، مدیریت هزینه‌ها و استفاده از فناوری بهتر و تغییر برخی از فرایندهاست که با کمک دولت، و حمایت مردم و فعالان اقتصادی محقق می‌شود.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها