عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مشاور امنيت ملي آمريكا خواستار خويشتنداري نيروهاي امنيتي بحرين شد

مشاور امنيت ملي آمريكا خواستار خويشتنداري نيروهاي امنيتي بحرين شد
یک شنبه 1 اسفند 1389  08:49 ق.ظ

89/12/01 - 08:35
شماره:8912010021
ادامه تلاش آمريكا براي جلوگيري از سقوط بحرين؛
مشاور امنيت ملي آمريكا خواستار خويشتنداري نيروهاي امنيتي بحرين شد

خبرگزاري فارس: با بالاگرفتن خشونت‌ نيروهاي امنيتي بحرين عليه معترضين، مشاور امنيت ملي آمريكا نيز كه نگران سقوط دولت بحرين است، خواستار توقف خشونت‌ها عليه معترضين و خويشتنداري نيروهاي امنيتي بحرين شد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، "تام دانيلون " مشاور امنيت ملي آمريكا روز گذشته در يك مكالمه تلفني با "سلمان بن حامد آل خليفه " وليعهد بحرين، خواستار احترام دولت بحرين به حقوق‌بشر شد و از وي درخواست كرد تا به دنبال موج گسترده اعتراضات مردم بحرين، اصلاحات پرمفهومي در اين كشور صورت گيرد.

اين مكالمه تلنفي درست يك روز پس از آن صورت گرفت كه "باراك اوباما " رئيس‌جمهوري آمريكا سركوب معترضين ضد دولتي را كه منجر به كشته شدن دستكم 84 نفر شد، محكوم كرد.

در بيانيه‌اي كه توسط دولت آمريكا منتشر شد، آمده است: دانيلون بر سخنان رئيس‌جمهوري آمريكا مبني بر محكوم كردن استفاده از هرگونه خشونت عليه معترضين آرام تأكيد دارد و از اقدامات وليعهد بحرين كه خواستار خويشتنداري و آغاز گفت‌وگو شده است، حمايت مي‌كند.

بر اساس اين گزارش، در يك اقدام ظاهراً صلح‌آميز، مأموران پليس و ارتش بحرين از ميدان لؤلؤ كه مركز اعتراضات است، عقب‌نشيني كرده‌اند و پس از آنكه وليعهد بحرين به نيروهاي امنيتي دستور داد كه از ميدان لؤلؤ عقب‌نشيني كنند و از جمعيت معترض اين كشور خواست كه از ميدان مذكور عقب‌نشيني كرده و مرحله جديدي را آغاز كنند كه درآن تمامي احزاب گردهم آيند.

كاخ سفيد تأكيد كرد: آمريكا بعنوان يك شريك طولاني مدت بحرين بر اين باور است كه ثبات بحرين به احترام به حقوق جهاني مردم بحرين و فرايند اصلاحات پرمفهوم كه پاسخگوي خواسته‌هاي تمامي مردم بحرين باشد، بستگي دارد.

روزنامه آمريكايي "لس‌آنجلس‌تايمز " چندي پيش در گزارشي نوشت كه بحرين، مقر ناوگان پنجم آمريكا است و سقوط دولت اين كشور مي تواند، نظم استراتژيك در خاورميانه را با مشكل مواجه كند و به طور بالقوه نفوذ آمريكا را دچار تضعيف كند و موقعيت ايران را تقويت كند.

اين روزنامه‌ آمريكايي ادامه داد كه اعتراضات گسترده و متعاقب آن خشونت‌هاي عظيم در بحرين، بار ديگر دولت "باراك اوباما " را بر آن داشته است تا به تلاش خود ادامه دهد تا يكي از همپيمانان خود را كه در محاصره شهروندان مخالف خود قرار گرفته است به حالت ثبات برساند.

بر اساس اين گزارش از آنجايي كه سقوط بحرين موقعيت آمريكا را نيز در معرض خطر قرار مي‌دهد، مقامات آمريكايي بر آن شده‌اند تا به اشكال مختلف مانع از سقوط دولت اين كشور شود.

"هيلاري كلينتون "، وزير خارجه آمريكا، "رابرت گيتس "، وزير دفاع آمريكا و ديگر مقامات آمريكا هفته گذشته مقامات بحريني را ترغيب كردند تا هرگونه خشونت عليه معترضين را لغو كند و هرچه سريعتر اصلاحات سياسي اتخاذ كند كه معترضين را راضي كند.

"باراك اوباما " نيز روز جمعه هفته گذشته شخصاً از شاه بحرين درخواست خويشتنداري كرد و خشونت‌هاي دولت بحرين عليه معترضين اين كشور را محكوم كرد.

تماس تلفني اوباما به "حامد بن عيسي آل خليفه " شاه بحرين درست در روزي صورت گرفت كه واشنگتن در دوراهي حمايت از دولت هم‌پيمان خود و ميل و اشتياق معترضين اين كشور كه به دنبال حقوق خود بودند، گرفتار شده بود.

انتهاي پيام/

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286862
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها