عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

رئيس جمهور پاكستان عازم توكيو مي‌شود

رئيس جمهور پاكستان عازم توكيو مي‌شود
یک شنبه 1 اسفند 1389  08:49 ق.ظ

89/12/01 - 08:36
شماره:8911301361
رئيس جمهور پاكستان عازم توكيو مي‌شود

خبرگزاري فارس: رئيس‏جمهور پاكستان به منظور توسعه روابط اقتصادي و سياسي بزودي به ژاپن سفر مي‌كند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس در اسلام‏آباد، "آصف‏علي زرداري " رئيس جمهور پاكستان از 21 تا 23 فوريه (2 تا 4 اسفند) به دعوت "نائوتو كان " نخست‏وزير ژاپن به اين كشور سفر مي‌كند.

به گفته سخنگوي وزارت امور خارجه پاكستان، رئيس ‏جمهور در مدت اقامت خود در ژاپن، علاوه بر ديدار رسمي از ژاپن و ديدار و مذاكره با نخست‏وزير، با اعضاي كابينه دولت، نمايندگان مجلس و تجار سرشناس ژاپن نيز ديدار و گفت‌وگو خواهد داشت.
وي در ادامه افزود: اين بازديد فرصتي فراهم خواهد كرد تا مقامات ژاپن از ديد‏گاه‏هاي پاكستان در مورد مسائل منطقه‏اي و بين‏المللي آگاه شده و روش‏هاي توسعه روابط سياسي و اقتصادي دوجانبه بررسي شود.

سخنگوي وزارت امور خارجه با اشاره به اينكه در ديدار رئيس ‏جمهور با تجار برجسته ژاپن، سرمايه‏گذاري در پاكستان نيز مورد بررسي قرار مي‌گيرد، افزود: ژاپن از شركاي عمده تجاري پاكستان بوده و نقش مهمي در توسعه اجتماعي – اقتصادي پاكستان داشته است.
اين منبع افزود: توكيو همچنين در طرح‏هاي بهداشت و سلامت و آموزش و توسعه منابع انساني پاكستان همكاري خوبي دارد.

سخنگوي وزارت خارجه پاكستان با بيان اينكه ژاپن در انجمن دوستان پاكستان شركت فعال داشته و در سال 2009 در توكيو ميزباني كنفرانس اهدا‏ كنندگان اين انجمن را بر عهده داشت، گفت: ژاپن كمك‏هاي خود را به افراد آسيب‏ديده در حوادث سوات و مالاكند افزايش داده و 500 ميليون دلار به انجمن توسعه پاكستان براي كمك به قربانيان سيل و بازسازي مناطق آسيب ديده اختصاص داده است.
انتهاي پيام/ي

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286860
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها