عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

رئيس جمهور پاكستان عازم توكيو مي‌شود

رئيس جمهور پاكستان عازم توكيو مي‌شود
یک شنبه 1 اسفند 1389  08:49 ق.ظ

89/12/01 - 08:36
شماره:8911301361
رئيس جمهور پاكستان عازم توكيو مي‌شود

خبرگزاري فارس: رئيس‏جمهور پاكستان به منظور توسعه روابط اقتصادي و سياسي بزودي به ژاپن سفر مي‌كند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس در اسلام‏آباد، "آصف‏علي زرداري " رئيس جمهور پاكستان از 21 تا 23 فوريه (2 تا 4 اسفند) به دعوت "نائوتو كان " نخست‏وزير ژاپن به اين كشور سفر مي‌كند.

به گفته سخنگوي وزارت امور خارجه پاكستان، رئيس ‏جمهور در مدت اقامت خود در ژاپن، علاوه بر ديدار رسمي از ژاپن و ديدار و مذاكره با نخست‏وزير، با اعضاي كابينه دولت، نمايندگان مجلس و تجار سرشناس ژاپن نيز ديدار و گفت‌وگو خواهد داشت.
وي در ادامه افزود: اين بازديد فرصتي فراهم خواهد كرد تا مقامات ژاپن از ديد‏گاه‏هاي پاكستان در مورد مسائل منطقه‏اي و بين‏المللي آگاه شده و روش‏هاي توسعه روابط سياسي و اقتصادي دوجانبه بررسي شود.

سخنگوي وزارت امور خارجه با اشاره به اينكه در ديدار رئيس ‏جمهور با تجار برجسته ژاپن، سرمايه‏گذاري در پاكستان نيز مورد بررسي قرار مي‌گيرد، افزود: ژاپن از شركاي عمده تجاري پاكستان بوده و نقش مهمي در توسعه اجتماعي – اقتصادي پاكستان داشته است.
اين منبع افزود: توكيو همچنين در طرح‏هاي بهداشت و سلامت و آموزش و توسعه منابع انساني پاكستان همكاري خوبي دارد.

سخنگوي وزارت خارجه پاكستان با بيان اينكه ژاپن در انجمن دوستان پاكستان شركت فعال داشته و در سال 2009 در توكيو ميزباني كنفرانس اهدا‏ كنندگان اين انجمن را بر عهده داشت، گفت: ژاپن كمك‏هاي خود را به افراد آسيب‏ديده در حوادث سوات و مالاكند افزايش داده و 500 ميليون دلار به انجمن توسعه پاكستان براي كمك به قربانيان سيل و بازسازي مناطق آسيب ديده اختصاص داده است.
انتهاي پيام/ي

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 250472
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها