عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

گزينه نظامي عليه ايران از روي ميز اسراييل حذف شده است

گزينه نظامي عليه ايران از روي ميز اسراييل حذف شده است
یک شنبه 1 اسفند 1389  08:53 ق.ظ

89/12/01 - 08:46
شماره:8912010080
فارين پاليسي:
گزينه نظامي عليه ايران از روي ميز اسراييل حذف شده است

خبرگزاري فارس: پايگاه اينترنتي فارين پاليسي در مقاله‌اي تأكيد كرد: صداهايي كه تا ديروز تأكيد مي‌كرد بايد حتماً به ايران حمله كرد ديگر در اسراييل شنيده نمي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از سايت ايران هسته‌اي، فارين پاليسي در اين مقاله كه روز جمعه 29 بهمن 1389 منتشر شده مي‌نويسد: «اشاره به ايران به عنوان خطري حياتي يا اشاره به برنامه هسته‌اي اين كشور به عنوان طلوع هولوكاستي ديگر، در بين مقامات اسرائيلي امري معمول بوده است اما اخيراً ما در سفري تحقيقي به اسرائيل با كمال تعجب، نگراني كمتري را در اين باره حس كرديم. هيچ مقامي درباره آستانه‌اي كه از آن پس برنامه هسته‌اي ايران توقف ناپذير خواهد بود و پيش از اين يك سال ذكر مي‌شد سخن نمي‌گفت».
فارين پاليسي در ادامه با اشاره به اينكه اسراييلي‌ها «حريم» و «عمليات مخفي» را گزينه‌هاي بهتري براي مقابله با ايران مي‌دانند، نوشت: «بخت حملات اسرائيل در هشت ماه آينده بسيار كم است».
اين پايگاه اينترنتي ايجاد زمان براي آنچه «جنبش سبز» خوانده مي‌شود را يكي از اهداف تغيير استراتژي اسراييل برشمرد و نوشت: «اسراييل عقيده دارد افزايش افق زماني درها را براي تغيير رژيم ايران به دست معترضان فراهم مي‌كند».
اگرچه صهيونيست‌ها تلاش مي‌كنند حذف شدن گزينه نظامي از سبد گزينه‌هايشان در مقابل ايران را به موفقيت گزينه‌هاي جديد مانند عمليات مخفي و تحريم‌ها نسبت بدهند ولي كارشناسان عقيده دارند هيچ كس بهتر از اسراييلي‌ها به اين نكته واقف نيست كه گزينه‌هايي مانند تحريم و عمليات اطلاعاتي هيچ تاثيري بر ايران نداشته است. با وجود اعمال سنگين‌ترين تحريم‌ها عليه ايران در يك سال گذشته برنامه اتمي ايران هر روز پيشرفت بيشتري كرده است. علاوه بر اين، ويروس استاكس نت هم به اعتراف يوكيا آمانو مديركل آژانس و موسسه علوم و امنيت بين‌المللي هيچ تاثيري بر روند غني سازي در ايران نداشته است. در نتيجه حذف گزينه نظامي بيش از هر چيز ناشي از يقين صهيونيست‌ها به ناتواني از اجراي آن است تا اينكه به موفقيت بقيه گزينه‌ها مربوط باشد.

انتهاي پيام/خ

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286857
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها