عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

صادرکنندگان رتبه دوم قدردانی می ‌شوند

صادرکنندگان رتبه دوم قدردانی می ‌شوند
یک شنبه 1 اسفند 1389  08:53 ق.ظ

معاون کمک‌های تجاری سازمان توسعه تجارت اعلام کرد : مراسم قدردانی از حدود 50 صادرکننده رتبه دوم ، نیمه اسفند با حضور وزیر بازرگانی برگزار می شود.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، کیومرث فتح الله کرمانشاهی گفت : قدردانی از صادرکنندگان هر سال در سه سطح ملی، برتر و استانی صورت می‌گیرد ، صادرکنندگان ملی هر ساله در روز ملی صادرات در سطح کشور انتخاب و قدردانی می شوند که این گروه صادرکنندگان رتبه یک هستند.

معاون سازمان توسعه تجارت با اشاره به اینکه در سال جاری از حدود 50 صادرکننده نمونه در سطح ملی قدردانی شد، افزود: همزمان با روز ملی صادرات، در 31 استان کشور نیز مراسم این روز برگزار و از صادرکنندگان نمونه استانی به عنوان صادرکنندگان رتبه سوم قدردانی ‌شد.

کرمانشاهی با تاکید بر اینکه صادرکنندگان نمونه براساس ضوابط و شرایط تعیین شده در کارگروهی متشکل از نمایندگان 11 دستگاه مشخص می‌شوند، گفت: صادرکنندگان رتبه دوم منتخبان 31 استان هستند ،از هر استان یک یا چند شرکت صادرکننده در گروههای مختلف کالایی و خدماتی از لحاظ کمی و کیفی برگزیده و معرفی می‌شوند.

وی افزود : میزان و ارزش صادرات کالا و خدمات، برخورداری از استانداردهای جهانی، شرکت در نمایشگاههای مختلف، توجه به برند و بسته بندی ... ، بخشی از ویژگی‌هایی است که صادرکنندگان منتخب باید داشته باشند.

کرمانشاهی ؛ گروههای کالایی همچون، خشکبار، نساجی، پتروشیمی، برق و الکترونیک، بخش کشاورزی، حمل و نقل، دارویی، فلزات و صنایع وابسته، خودرو و قطعات خودرو، مواد غذایی و پیمانکاران را از جمله بخشهایی ذکر کرد که قرار است به عنوان صادرکننده برتر معرفی شوند.

کرمانشاهی تاکید کرد: با توجه به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، باید بیش از گذشته به سمت تشویق صادرکنندگان حرکت کنیم.

به گفته وی، در 10 ماه نخست سال جاری با میعانات گازی موفق به صادرات 25 میلیارد و 689 میلیون دلار کالای غیرنفتی شدیم.

ارزش صادرات غیرنفتی در این مدت بدون میعانات گازی نیز 21 میلیارد و 521 میلیون دلار است.

معاون سازمان توسعه تجارت ادامه داد: تاکنون درصد تحقق اهداف صادرات غیرنفتی کشور نسبت به کل اهداف این بخش در سال جاری ، با میعانات گازی بیش از 181 درصد و بدون میعانات گازی بالغ بر 152 درصد بوده است.

کرمانشاهی گفت : در 10 ماه نخست سال جاری بیش از 2 میلیارد و 147 میلیون دلار صادرات خدمات فنی و مهندسی هم گزارش شده است.

وی افزود : قاره آسیا با جذب 84 درصد صادرات غیرنفتی ایران بالاترین حجم و ارزش صادرات را به خود اختصاص داده است.

محصولاتی مانند پسته، سنگ آهن، فرش و انواع کف‌پوش‌ها، سیمان، آلومینیوم، انواع زعفران، سیب تازه، وسایل نقلیه و ... از محصولات صادراتی ایران اعلام شده است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها