عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

يوناني‌ها با نام ايران به ياد قدرت "احمدي‌نژاد " مي‌افتند

يوناني‌ها با نام ايران به ياد قدرت "احمدي‌نژاد " مي‌افتند
یک شنبه 1 اسفند 1389  08:54 ق.ظ

گزارش فارس/
يوناني‌ها با نام ايران به ياد قدرت "احمدي‌نژاد " مي‌افتند

خبرگزاري فارس: وابسته فرهنگي ايران در آتن مي‌گويد: نام ايران، يوناني‌ها را به ياد احمدي‌نژاد مي‌اندازد آن‌ها به دليل اينكه احمدي‌نژاد با قدرت در مقابل آمريكا و رژيم‌صهيونيستي ايستاده است عاشق قدرت او هستند.

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محمدرضا پاك‌روان؛ وابسته فرهنگي ايران در آتن درباره نگاه يوناني‌ها به ايران به خبرنگار فارس مي‌گويد: مردم يونان از آمريكا و رژيم صهيونيستي دل خوشي ندارند به همين دليل وقتي رئيس‌جمهور ايران در مقابل آمريكا و رژيم صهيونيستي مي‌ايستد آن‌ها از قدرت احمدي‌نژاد لذت مي‌برند.

جريمه 80 يورويي براي نبستن كمربند خودرو
------------------------------------------------------

وي درباره رعايت قوانين راهنمايي و رانندگي در اين كشور تصريح مي‌كند: اكثر مردم يونان به قوانين راهنمايي و رانندگي احترام مي‌گذارند، در يونان اگر مسافران يك خودرو كمربندشان را نبسته باشند به جاي اينكه مالك خودرو جريمه شود فردي كه از كمربند استفاده نكرده باشد80 يورو نقداً جريمه مي‌شود و بايد همان لحظه پرداخت كند.

خودروها در آتن تنها در يك خط حركت مي‌كنند و تحت هيچ شرايطي از روي خطوط عبور نمي‌كنند به همين دليل موتورسيكلت‌سوارها هم با خيال راحت بدون هيچ ويراژي در راستاي يك خط حركت مي‌كنند.

بحران اقتصادي در يونان به دليل آرامش بيش از حد مردم يونان
---------------------------------------------------------------------

مردم يونان در طول هفته شنبه و يكشنبه تعطيل هستند و مابقي روزها هم تنها براي چند ساعت فعاليت مي‌كنند، مهم‌ترين سرگرمي آن‌ها اين است كه 4 تا 5 ساعت از روز را در يك رستوران براي گپ‌زدن با دوستان بگذرانند.

طوبي كرماني؛ رايزن فرهنگي ايران در يونان در اين باره مي‌گويد: مردم يونان مردم بسيار آرام و خونسردي هستند اما اين آرامش بيش از حد به جامعه‌شان آسيب رسانده و اقتصادشان را با بحران مواجه كرده است.

به گفته وي در حالي‌كه يوناني‌ها بيشتر ساعات روز را براي تفريح سپري مي‌كنند اعتصاب مترو و وسايل حمل و نقل عمومي هم به كمكشان آمده است. به طوري‌كه در هفته حداقل يك‌بار كاركنان مترو و اتوبوسراني اعتصاب مي‌كنند و جابجايي مردم در سطح شهر نيز مختل مي‌شود.

وي علت عمده اعتصاب كاركنان مترو و اتوبوسراني را چنين عنوان مي‌كند كه پيش از اين آن‌ها به ازاي 30 روز كار كردن 32 روز حقوق دريافت مي‌كردند اما در حال حاضر به ازاي 30 روز كاركرد به آن‌ها 30 روز دستمزد پرداخت مي‌شود و آن‌ها مي‌خواهند كه اين شرايط دوباره به وضعيت قبلي بازگردد.

زنان در يونان وظيفه تأمين مسكن و جهيزيه را بر عهده دارند
----------------------------------------------------------------------

طوبي كرماني؛ رايزن فرهنگي ايران در يونان مي‌گويد: وظيفه تأمين مسكن و جهيزيه در يونان بر عهده زنان است.

به گفته وي اغلب يوناني‌ها مثل مردم بسياري از كشورهاي دنيا داراي برخي خصلت‌هاي نكوهيده از جمله بدقولي و غيبت هستند.

پاك‌روان؛ وابسته فرهنگي ايران در آتن مي‌گويد: زنان در يونان بيش از اندازه به ظاهر خود اهميت مي‌دهند به طوري‌كه حداقل 3 بار در هفته براي آرايش موهاي خود به آرايشگاه مي‌روند كه هزينه هر بار آرايشگاه، حداقل 60 يورو مي‌شود.

كرايه تاكسي را فقط نفر اول مي‌پردازد
------------------------------------------------

قيمت ورودي مسافر به تاكسي در آتن 2،5 يورو است كه مابقي كرايه نيز بر اساس تاكسي‌متر محاسبه مي‌شود، اولين مسافري كه سوار يك تاكسي مي‌شود موظف است اين 2،5 يورو را پرداخت كند اما از ديگر مسافران اين رقم دريافت نمي‌شود.

آتن؛ شهر سفيد و سبز
--------------------------------

در شهر آتن تنها دو رنگ به چشم مي‌خورد ساختمان‌هايي كه تماماً به رنگ سفيد هستند و فضاي سبزي كه حتي به پشت‌بام‌هاي ساختمان‌ها نيز راه يافته است.

صنعت جهانگردي يكي از قطب‌هاي كليدي اقتصاد يونان به شمار مي‌رود و حدود 17 درصد از درآمد ناخالص اين كشور نيز از بخش گردشگري تأمين مي‌شود. گردشگري يونان سال گذشته به دليل بحران‌هاي اقتصادي بيش از 10 درصد نسبت به سال گذشته كاهش رونق داشته است.

در سال 2008 جايگاه صنعت جهانگردي يونان در جهان از لحاظ سرانه متوسط هزينه جهانگردان در رتبه دهم و از لحاظ ميزان رقابت عمومي در اين صنعت در رتبه 24 قرار داشته است. اگر چه در مقايسه با كشورهاي رقيب نظير اسپانيا و پرتغال جايگاه پايين‌تري دارد اما جايگاه اين صنعت از كشورهايي نظير قبرس، كرواسي، تركيه و مصر بالاتر است. تعداد جهانگردان در سال 2008 معادل 14 ميليون نفر و درآمد جهانگردان در همان سال 15 ميليارد يورو بوده است.

يونان در حال حاضر 113 موزه آثار باستاني و 92 مركز و بناي تاريخي دارد.
انتهاي پيام/

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها