عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تعیین فواصل استقرار واحدهاى صنفى وخدماتى در مناطق مسکونى

تعیین فواصل استقرار واحدهاى صنفى وخدماتى در مناطق مسکونى
یک شنبه 1 اسفند 1389  08:54 ق.ظ

دولت در جهت کاهش آلودگی صوتی در مناطق مسکونی، آموزشی و درمانی با تعیین فواصل لازم برای استقرار واحدهاى صنفى وخدماتى در مناطق با کاربری مسکونى، آموزشی و درمانی موافقت کرد.

 

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، با تصویب دولت، کارگروهی برای تعیین فواصل مربوط به کارخانه‌ها و کارگاه ها، وسایل نقلیه موتوری اعم از هوایی، دریایی، زمینی و زیر زمینی و منابعی مانند ژنراتورها و موتورهای تولید برق، استقرار بلندگوها در اماکن عمومی و محوطه‌های غیر سرپوشیده، مباشرت به هر عمل یا ترک‌عمل که ایجاد آلودگی صوتی کندو نیز فواصل لازم الرعایه در خصوص روستاها تشکیل می شود.

این کارگروه متشکل از نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (مرکز سلامت محیط و کار)، وزارت کشور(سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور)، وزارت بازرگانی (مجمع امور صنفی) و سایر مراجع (حسب مورد) به مسئولیت سازمان حفاظت محیط زیست با اکثریت دو سوم آرا تعیین شده است که تصمیمات این کارگروه برای سیر مراحل تصویب به شورای عالی حفاظت محیط زیست ارسال می شود.

بر اساس این مصوبه، انجام فعالیت های استفاده از بلندگو به استثنای اذان صبح، انجام عملیات ساختمانی به استثنای خاکبرداری، تخلیه و بارگیری آهن آلات از ساعت (24) تا ساعت(6) در مناطق با کاربری مسکونی و درمانی ممنوع است.

همچنین شورای عالی حفاظت محیط زیست واحدهای صنفی و خدماتی مستقر در اطراف مناطق با کاربری مسکونی، آموزشی و درمانی با رعایت فواصل تعیین شده، ملزم به استفاده از تجهیزات لازم برای کاهش آلودگی صوتی مطابق استاندارهای تعیین شده، هستند.

در این مصوبه فواصل لازم الرعایه برای واحدهایی چون چاپخانه 50 متر و مجتمع تعمیرگاهی وسایل نقلیه سبک، صافکاری، فلز کاری و آهنگری به ترتیب 100 متر تعیین شده است.

همچنین فاصله لازم برای فعالیت هایی چون تولید در و پنجره آلومنیومی 20 متر، نجاری و درودگری 50 متر، الواربری 100 متر، تولید پوشاک 20 متر و سنگفروشی و پرداخت سنگ 30 متر تعیین شده است.

 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها