عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

تشکیل تیم ویژه امداد بانوان در هر استان

تشکیل تیم ویژه امداد بانوان در هر استان
یک شنبه 1 اسفند 1389  08:56 ق.ظ

مشاور رئیس جمعیت هلال احمر در امور زنان و خانواده گفت: در هر استان، یک تیم توانا (تیم ویژه آماده نسوان امدادگر) تشکیل شده است.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، فرحناز رافع افزود: این تیم در بخش بانوان در زمینه های جستجو و نجات در آوار، نجات در جاده و سوانح ترافیکی، فضای کوهستان و فضای معلق، آب ها و سیل آب ها، تغذیه و بهداشت و توزیع اقلام، اسکان اضطراری، پشتیبانی عملیات امداد و نجات، حمایت روانی و پشتبانی اداری آموزش دیده اند.

مشاور رئیس جمعیت هلال احمر در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه در حال حاضر این تیم ها در استانها فعال شده اند، گفت: این تیم ها پس از آموزش های تخصصی، از سال آینده، تمام این تیم ها آماده عملیات های امدادی مختلف هستند.

رافع، سلامت و آمادگی کامل روحی و جسمی، داشتن مدرک دیپلم و آشنایی کامل با کمک های اولیه و مفاهیم امدادی را از جمله شرایط حضور در این تیم ها خواند و افزود: این تیم ها با داشتن توانایی تخصصی عملیات بالا، در دسترس بودن، قدرت و تحرک بالا به صورت مستقل و خوداتکا در زمان بروز بحران حاضر می شوند.

مشاور رئیس جمعیت هلال احمر در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه دوره آموزش مدیریت بحران برای مشاورین وزرا و دستگاههای اجرایی زنان و امور خانواده در اسفند برگزار می شود، گفت: مانور ملی برای گروه توانا نیز سال آینده برگزار خواهد شد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها