عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

کیش میزبان همایش نقش فناوریهای نوین درارتقای زندگی انسان

کیش میزبان همایش نقش فناوریهای نوین درارتقای زندگی انسان
یک شنبه 1 اسفند 1389  08:59 ق.ظ

همایش نقش فناوری های نوین در ارتقای زندگی انسان با حضور رئیس جمهوری امروز در مرکز همایش های بین المللی کیش آغاز شد .

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، نادری منش دبیر این همایش با تاکید بر اینکه استفاده از توانمندی های ایرانیان خارج از کشور برای توسعه علم و فناوری کشورمان بسیار ضروری است گفت : شناخت توانمندی های ایرانیان خارج ، یکی از اهداف این همایش است .

وی افزود : مقالات همایش در 6 رشته فناوری های نانو ، زیستی ، الکترونیک ، هوافضا ، زیست محیطی ، انرژی های نو و علوم شناختی ارایه شده است و با حضور متخصصان ایرانی خارج از کشور و متخصصان داخلی امروز و فردا نشست های تخصصی این همایش برگزار می شود .

منطقی مدیرعامل صنایع هوایی کشور که دیگر سخنران این همایش بود با اشاره به روند رو به رشد صنایع هوا فضا گفت : رشد فناوری های نوین در زمینه صنایع هوایی ، ایران را در زمره یکی از توانمندترین کشورهای منطقه قرار داده است تا جایی که ایران امروز جزو چهار کشوری است که تمام مراحل طراحی ، مهندسی ، ساخت و تعمیرات بالگردها را بدون نیاز به کشور خارجی انجام میدهد و در زمینه ساخت ماهواره هم از کشورهای دیگر بی نیاز است .

منطقی تصریح کرد : تا 10 سال آینده ساخت هواپیمای پهن پیکر در ایران امکان پذیر خواهد شد .

وی نیروهای متخصص و متعهد را مهم ترین سرمایه کشور عنوان کرد و گفت : تجهیزات آزمایشگاهها و تلاش دولت برای تصویب قوانین حمایتی مهمترین دغدغه پیش روی صنایع هوا فضا است .

خانم دکتر اکرم تاجی استاد ایرانی دانشگاه کوئینزلند استرالیا که در زمینه بیوتکنولوژی و فناوری های نو در بخش کشاورزی 200مقاله علمی و 8 کتاب منتشر کرده است در این همایش گفت : جهان برای تامین انرژی و مواد غذایی ساکنانش ناگزیر به توسعه کشاورزی است.

وی افزود : بهره گیری از صنایع پیشرفته در عرصه کشاورزی نه تنها کیفیت و کمیت محصولات را افزایش می دهد بلکه مقرون به صرفه است و از آلودگی های محیط زیست نیز جلوگیری می کند.

این استاد دانشگاه استرالیا با اشاره به اینکه مشکل افزایش دما و تغییر آب و هوای کره زمین جدی است ابراز امیدواری کرد متخصصان با بهره گیری از فناوری نوین در عرصه کشاورزی در حفظ کره زمین و شرایط زندگی انسان ها گامهای موثری بردارند.

پروفسور موسیوند که یکی از پزشکان و پژوهشگران مطرح جهان در عرصه بیماری های قلبی است و در کانادا اقامت دارد از طریق ویدیو کنفرانس با حاضران در همایش گفتگو کرد.

وی به دوران کودکی خود اشاره کرد و متواضعانه خود را چوپانی از کوههای البرز ایران زمین نامید و از تلاش ایرانیان متخصصی که در زمینه ارتقای علوم مختلف تلاش می کنند قدردانی کرد.

وی گفت تلاش می کنم با یاری خداوند با بهره گیری از فناوری های پیشرفته قلب مصنوعی با هزینه کم بسازم و به درمان بیماران نیازمند کمک کنم.

در ادامه این همایش همسر شهید دکتر علی محمدی استاد علوم هسته ای درسخنانی گفت : من افتخار می کنم که بعنوان همسر شهید در این همایش بزرگ شرکت کرده ام.

وی افزود : شهید دکتر علی محمدی از شهدای عرصه علم و دانش است که تا آخرین لحظات زندگی خود همواره برای سربلندی و سرافرازی میهمن اسلامی تلاش کرد و هیچگاه قلم خود را بر زمین نگذاشت .

همسر شهید دکتر علی محمدی در این همایش قلم شهید را بعنوان یکی از یادگاری های ارزشمند آن شهید والا مقام به رئیس جمهوری تقدیم کرد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها