عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تاکید ایران و آلمان بر ضرورت گسترش همکاریها

تاکید ایران و آلمان بر ضرورت گسترش همکاریها
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:03 ق.ظ

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و آلمان بر گسترش مناسبات و همکاریهای فیمابین در حوزه های دو جانبه ، منطقه ای و بین المللی تاکید کردند .

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، آقایان دکتر علی اکبر صالحی و گیدو وستروله شنبه شب در مذاکراتی در تهران، همچنین ضمن ثمر بخش خواندن گفتگوها و مذاکرات گذشته دو کشور ، استمرار و افزایش رایزنیهای فیمابین را مثبت و سازنده توصیف کردند.

دکتر صالحی در این دیدار اولین سفر همتای آلمانی خود به ایران را اولین گام پیش رو در جهت ارتقای روابط و همکاریها خواند.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به سابقه ارتباطات خوب میان ایران و آلمان ، افزود : برغم فراز و نشیبها ، امید است با پشت سرگذاشتن موانع فصل جدیدی در مناسبات تهران – برلین آغاز شود.

دکتر صالحی با اشاره به زمینه های همکاری میان دو کشور ، همکاری در حوزه های انرژی بویژه گاز ، مبارزه با تروریزم و قاچاق مواد مخدر را از مصادیق این نوع همکاریها دانست .

وی با اشاره به تحولات جاری در منطقه ، همکاری برای کمک به حل مشکلات افغانستان را از دیگر زمینه های همکاری توصیف کرد.

دکتر صالحی با تاکید بر موضع جمهوری اسلامی ایران در حصوص حق برخورداری از فناوری هسته ای صلح آمیز ، وجود اراده سیاسی و آینده نگری را برای ایجاد اعتماد متقابل ضروری خواند.

وزیر امور خارجه آلمان نیز در این دیدار ، مذاکرات و رایزنیهای دو کشور در ماههای اخیر را ثمر بخش خواند و بر اشتیاق خود برای همکاری نزدیک میان دو کشور تاکید کرد.

وستروله اولین سفر خود به ایران را فرصت مهمی برای تبادل نظر و رایزنی میان دو کشور خواند و افزود : زمینه ها برای همکاری تهران – برلین فراوان است و باید از سابقه خوب مناسبات در گذشته برای ارتقاء روابط آینده استفاده کرد.

وی تصریح کرد: ایران و آلمان برای کمک به ایجاد ثبات و آرامش در افغانستان ، بازسازی این کشور و مبارزه با قاچاق مواد مخدر علائق مشترکی دارند و این امر در جهت منافع مردم افغانستان نیز می باشد .

وی همچنین اهمیت نقش و مشارکت جمهوری اسلامی ایران را در مسئله افغانستان مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه آلمان در خصوص مسئله هسته ای تصریح کرد: برخورداری کشورها از حقوق و مسئولیتها در مسئله فناوری هسته ای در چارچوب ان.پی .تی و نظارت آژانس یک اصل پذیرفته شده است و ما علاقمند به ادامه مذاکرات هستیم .

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها