عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ادامه درگیریها در لیبی ؛ بیش از 200 نفر کشته شده اند

ادامه درگیریها در لیبی ؛ بیش از 200 نفر کشته شده اند
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:05 ق.ظ

یک روزنامه نگار ساکن شهر بنغازی درباره اوضاع این شهر و تظاهرات ضد رژیم لیبی تاکید کرد : نیروهای امنیتی و مزدوران رژیم یک کشتار واقعی در این شهر به راه انداخته اند و اعتراضات و درگیریها همچنان دراین شهر ادامه دارد .

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر، به نقل از سامی محمد روزنامه نگار ساکن شهر بنغازی لیبی که شاهد تظاهرات و اعتراضات گسترده مردمی علیه رژیم قذافی است، در گفتگو با شبکه تلویزیونی الجزیره خاطر نشان کرد : امروز یک کشتار واقعی به تمام معنا را در شهر بنغازی شاهد بودیم، امروز نیروهای امنیتی به مردمی که در حال تشییع کشته های تظاهرات بودند، حمله کردند.نیروهای امنیتی با گلوله جنگی به تظاهرات کنندگان شلیک کردند.

همچنین درگیریهای شدیدی میان تظاهرات کنندگان و نیروهای امنیتی رخ داد که دهها کشته به جا گذاشت و مجروحان هم به بیمارستانهای شهر بنغازی منتقل شدند.

وی درباره اوضاع کنونی شهر بنغازی گفت : هم اکنون تیراندازی نیروهای امنیتی به شدت ادامه دارد که چندین نفر از تظاهرات کنندگان کشته شده اند، تعداد کشته ها بیش از دویست نفر هستند.

وی با بیان اینکه بیمارستهای شهر بنغازی مملوء از مجروحان است اظهار داشت : درگیریها همچنان در این شهر ادامه دارد هزاران نفر از تظاهرات کنندگان در برابر دادگاه شهر بنغازی تجمع کرده اند.

این روزنامه از حاکم شدن حالتی از ترس و وحشت بر شهر بنغازی به سبب خشونت غیر قابل تصور نیروهای امنیتی و مزدوران وابسته به رژیم قذافی علیه تظاهرات کنندگان خبر داد و گفت : نیروهای امنیتی و مزدوران با گلوله جنگی به مردم شلیک می کنند که غیر قابل تصور است.

وی افزود : همچنین یک هواپیما پر از مزدوران مسلح و قاتلان برای سرکوب تظاهرات کنندگان در فرودگاه بنغازی به زمین نشسته است.

سامی محمد با اشاره به مسلح بودن نیروهای امنیتی و مزدوران گفت : مردم هیچ سلاحی در اختیار ندارند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها