عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

خبرهای غیر رسمی از مرگ رئیس جمهور مخلوع تونس

خبرهای غیر رسمی از مرگ رئیس جمهور مخلوع تونس
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:06 ق.ظ

منابع خبری روز شنبه با انتشار خبرهای غیر رسمی از مرگ زین العابدین بن علی رئیس جمهوری مخلوع تونس در عربستان سعودی خبر دادند.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، این گزارش به نقل از منابع خبری حاکیست که سفیر امریکا در تونس از مرگ زین العابدین بن علی خبر داده است.

خبر مرگ وی که به دنبال قیام 23 روزه مردم کشورش از سمت خود کناره گیری کرد و به عربستان سعودی پناه برد ، هنوز رسماً اعلام نشده است.


هفته گذشته گزارشهایی منتشر شد که براساس آن زین العابدین بن‌علی، رئیس جمهوری مخلوع تونس پس از فرار به عربستان به علت سکته مغزی به کما رفته و در بیمارستانی در این کشور بستری شده است.
بن‌علی 74 ساله، روز سه‌شنبه (26 بهمن) پس از سکته مغزی و عارضه کما به بیمارستانی در شهر جده که از بیمارستان‌های ویژه امیرهای این کشور است، انتقال یافته و اکنون تحت مراقبت و درمان قرار دارد.

دیکتاتوری 23 ساله بن‌علی که با نقض حقوق بشر و اقدامات غیرانسانی علیه مخالفان دولت در تونس همراه بود، سرانجام در چهاردهم ژانویه سال جاری( 25 دیماه ) با انقلاب مردم این کشور سرنگون شد.

گروه‌‌های فعال حقوق بشر اعلام کرده‌اند که از نخستین روزهای انقلاب مردمی در تونس، دست‌کم 147 تن از معترضان به اقدامات ضد اسلامی دولت کشته و بیش از 510 نفر زخمی شده‌اند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها