عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مصر: آمريكا با حمايت از اسرائيل خود را منزوي كرده است

مصر: آمريكا با حمايت از اسرائيل خود را منزوي كرده است
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:44 ق.ظ

89/12/01 - 09:26
شماره:8912010098
انتقاد شديد قاهره از مخالفت واشنگتن با قطعنامه عليه اسرائيل؛
مصر: آمريكا با حمايت از اسرائيل خود را منزوي كرده است

خبرگزاري فارس: وزير خارجه مصر با اشاره به اقدام آمريكا در استفاده از ابزار وتو عليه پيش‌نويس محكوم كننده رژيم صهيونيستي و شهرك‌سازي آن، آن را نااميد كننده خواند.

به گزارش فارس، وزارت امور خارجه مصر بشدت از مخالفت آمريكا با پيش‌نويس قطعنامه‌اي عليه شهرك‌سازي اسرائيل در اراضي اشغالي فلسطين انتقاد كرد.

سخنگوي وزارت امور خارجه مصر با ابراز تاسف از اين اقدام آمريكا اعلام كرد كه اين پيش‌نويس از تاييد همه اعضاي شوراي امنيت برخوردار بود ولي آمريكا با مخالفت با پيش‌نويس خود را از اجماع بين‌المللي در اين موضوع حياتي خارج كرد.

وزرات خارجه مصر موضع آمريكا در مخالفت با صدور قطعنامه عليه اسرائيل را براي مردم فلسطين، عرب و افكار عمومي در سطح بين‌الملل نااميدكننده خواند و اعلام كرد كه اين موضع آمريكا را منزوي كرده است.

بر اساس ابزار وتو در شوراي امنيت كه 15عضو دارد، هيچ قطعنامه يا طرحي بدون موافقت هر يك از پنج عضو دائم اين شورا كه آمريكا، فرانسه، انگليس، روسيه و چين هستند به تصويب نخواهد رسيد.

دو روز گذشته دولت آمريكا عليه مصوبه شوراي امنيت در محكوميت شهرك‌سازي صهيونيستي در كرانه باختري و قدس به ابزار وتو متوسل شد.

سخنگوي وزارت امور خارجه مصر افزود: وتويي كه با موضع آمريكا در رد شهرك‌سازي تناقض دارد به وجهه آمريكايي كه نقش ميانجيگر را در تلاش‌هاي صلح دارد، صدمه مي‌زند.

وزارت خارجه مصر اقدام آمريكا را مشوقي براي اسرائيل دانست كه شهرك‌سازي را ادامه دهد و از قوانين بين‌الملل و اجراي آن شانه خالي كند و افزود: منطق آمريكا براي توجيه مخالفت با صدور قطعنامه عليه اسرائيل منطقي غلط است.

وزارت خارجه مصر با بيان اينكه اين اقدام آمريكا، بازگشت طرف‌هاي مذاكرات صلح به ميز مذاكرات را دشوار مي‌كند، تصريح كرد كه موضع آمريكا دموكراسي را در سطح بين‌المللي از بين مي‌برد و اين امر نتيجه برخورداي برخي كشورها از برخي مزايا پس از جنگ جهاني دوم است و اين سبب مي‌شود كه با جديت در عضويت در سازمان ملل بازنگري شود.

انتهاي پيام/.++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها