عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

كشتار معترضان ليبيايي در بنغازي توسط نيروهاي معمر قذافي

كشتار معترضان ليبيايي در بنغازي توسط نيروهاي معمر قذافي
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:45 ق.ظ

89/12/01 - 09:27
شماره:8912010121
كشتار معترضان ليبيايي در بنغازي توسط نيروهاي معمر قذافي

خبرگزاري فارس: يك منبع پزشكي در بنغازي تاكيد كرد كه بيشتر مجروحاني كه به بيمارستان منتقل مي‌شوند در يكي قدمي مرگ قرار داشته و بيشتر آنها از ناحيه سر و گردن و همچنين سينه مورد اصابت قرار گرفته‌اند.

به گزارش مانيتورينگ فارس، تلويزيون الجزيره در گزارشي به تيراندازي بي هدف نيروهاي امنيتي ليبي به سوي تشييع كنندگان پيكرهاي شهداي انتفاضه مردمي ليبي براي سرنگوني رژيم 42 ساله سرهنگ معمر قذافي پرداخت و به نقل از شاهدان عيني تيراندازي نيروهاي امنيني سرهنگ قذافي به سوي مردم را قتلگاه حقيقي خواند و افزود: در اين كشتارگاه ده‌ها تن كشته و صدها نفر ديگر زخمي شدند.

بنا براين گزارش، تشييع‌كنندگان كه قبل از شروع مراسم تشيع جنازه‌هاي شهدا با تيراندازي نيروهاي امنيتي به سوي آنها درمقابل يكي از دادگاه‌هاي ليبي در شمال بنغازي غافلگير شده‌ بودند؛ با حمله همان نيروهاي دولتي به سوي مردم كه از قبرستان باز مي‌گشتند و كشته شدن ده‌ها تن و جراحت شماري بيشتر عزم خود را براي تداوم بخشيدن به اين اعتراضات جزم كردند.

اين گزارش با بيان اينكه دامنه اعتراضات مردمي عليه رژيم قذافي روز به روز گسترده‌تر مي‌شود، تاكيد كرد كه هم اكنون تظاهرات مردمي به شرق و غرب اين كشور سرايت كرده است.

يك منبع پزشكي در شهر بنغازي با بيان اينكه هم اكنون بيمارستان‌هاي اين شهر مملو از زخمي‌هاي حوادث اخير شده‌اند، افزود: بيشتر مجروحاني كه به بيمارستان منتقل مي‌شوند در يكي قدمي مرگ قرار داشته و بيشتر آنها از ناحيه سر و گردن و همچنين سينه مورد اصابت قرار گرفته‌اند.

وي با بيان اينكه تقريبا هر 10 دقيقه يك زخمي حوادث اخير به بيمارستان منتقل مي‌شود، گفت: معاينات صورت گرفته نشان مي‌دهند كه نيروهاي امنيتي با به كارگيري گلوله‌هاي جنگي، از نوعي فشنگ استفاده كرده كه با اصابت به هدف در جسم منتشر مي‌شود و همچنين از نوع ديگري از خمپاره‌هاي ضد بالگرد براي سركوب تظاهرات كنندگان استفاده كرده است.

يك فعال حقوقي كه خواست نامش فاش نشود به خبرنگار الجزيره تاكيد كرد كه پس از تيراندازي كوركورانه نيروهاي امنيتي به سوي تشييع كنندگان پيكرهاي شهداي حوادث اخير بنغازي، قربانيان بر روي زمين رها شده و ده‌ها دستگاه آمبولانس كه انتقال كشته شدگان و مجروحان به بيمارستان‌ها را به عهده داشتند؛ به علت حجم زياد مجروحان و كشته شدگان نتوانستند هر چه سريعتر مجروحان را به بيمارستان‌ها منتقل كنند.

از طرفي ديگر تلويزيون روسيا اليوم در گزارشي از گسترش روز افزون تظاهرات مردم ليبي براي سرنگوني رژيم معمر قذافي خبر داد و با بيان اينكه اعتراضات از شهر بنغازي به شهرهاي بيضا، المرجوه و چندين شهر ديگر رسيد، با پخش تصاويري از تظاهرات اخير شهر بيضا كه گزارش‌ها از سقوط آن حكايت داشتند، افزود: برخي منابع مطلع از پيوستن شماري از نيروهاي پليس ليبي در شهر بيضا به صفوف مردم خبر دادند.

اين گزارش با بيان اينكه تظاهرات كنندگان كنترل شهر "طبرق " ليبي را به دست گرفتند، افزود: معترضان ليبيايي زندان الجديده در شمال ليبي را نيز به آتش كشيده و زندانيان را آزاد كردند.

از طرفي گزارش‌ها حاكي از آن است كه پس از پيوستن پليس شهر البيضا به انقلابيون، اين شهر تحت كنترل مردم قرار گرفته است.
انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286862
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها