عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

‌حق ‌وتو‌‌ برخي كشورها ‌بي‌احترامي آشكار به حقوق ملت‌ها است

‌حق ‌وتو‌‌ برخي كشورها ‌بي‌احترامي آشكار به حقوق ملت‌ها است
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:46 ق.ظ

89/12/01 - 09:25
شماره:8912010127
‌احمدي‌نژاد در ديدار ‌وزير خارجه آلمان:
‌حق ‌وتو‌‌ برخي كشورها ‌بي‌احترامي آشكار به حقوق ملت‌ها است

خبرگزاري فارس: رئيس جمهور تأكيد كرد: اينكه در شوراي امنيت سازمان ملل عده‌اي براي خود حق وتو قائل هستند، آشكارا بي‌احترامي به حقوق ملت‌هاست.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از دفتر امور رسانه‌هاي رياست جمهوري، محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهوري اسلامي ايران شب گذشته با "كيدووستروله " وزير خارجه آلمان ديدار كرد كه در اين ديدار "احمدي‌نژاد " و "كيدووستروله " با اشاره به لزوم بازنگري در سيستم حاكم بر مديريت جهاني و اينكه سازمان ملل و شوراي امنيت پاسخگوي نيازهاي ملت‌ها نيست، خواستار اصلاح نظام حاكم بر جهان براساس مشاركت همگاني شدند.

‌احمدي‌نژاد در اين ديدار ‌با اشاره به اينكه زمينه‌ها و شرايط مناسبي براي همكاري‌هاي مشترك دو كشور وجود دارد، گفت: احترام به استقلال ملت‌ها و همكاري براساس احترام و عدالت اصولي است كه همه از جمله ايران و آلمان مي‌توانند بر اساس آن با يكديگر همكاري داشته باشند.

وي با تأكيد بر اينكه نظام حاكم بر جهان نمي‌تواند ادامه پيدا كند و چشم‌انداز روشني هم براي بهبود شرايط جهاني با اين سيستم وجود ندارد، گفت: جهان نيازمند سيستم و نظام جديدي است كه ايران و آلمان مي‌توانند همكاري خوبي در اين زمينه داشته باشند.

رئيس‌ جمهور خاطر‌نشان كرد: در شرايطي كه جهان در حال تغيير و تحول است و انديشه سرمايه‌داري همانند ماركسيسم به دنبال پيوستن به كتابخانه‌ها است‌، جهان در جستجوي نظم جديدي است كه دو كشور با همكاري يكديگر مي‌توانند در روند اصلاح درست اين تحولات و ايجاد نظام جديد جهاني با يكديگر مشاركت كنند.

‌‌احمدي‌نژاد افزود: جمهوري اسلامي ايران از گفتگو و مذاكره با دولت‌ها و ملت‌هايي كه بخواهند در چارچوب عدالت و احترام درباره موضوعات جهاني همكاري داشته باشد، استقبال مي‌كند.

وي با اشاره به اينكه نظام موجود در جهان نمي‌تواند به نيازهاي بشريت پاسخگو باشد، اظهار داشت:‌ جهان نيازمند نظم پايدار و انساني است و نظم پايدار زماني بوجود مي‌آيد كه همه كشورها در آن مشاركت داشته باشند.

رئيس جمهور گفت: نظامات حاكم بر دنيا تبعيض‌آلود و ناعادلانه هستند، اينكه در شوراي امنيت سازمان ملل عده‌اي براي خود حق وتو قائل هستند، آشكارا بي‌احترامي به حقوق ملت‌هاست. چنين سيستمي نه تنها نمي‌تواند دنيا را اداره كند، بلكه نمي‌تواند‌ ادامه پيدا كند.

احمدي‌نژاد خاطر‌نشان كرد: ايران و آلمان به خاطر گذشته تاريخي و ويژگي‌هاي مشترك مي‌توانند همكاران خوبي براي طراحي نظم جديد جهاني باشند و انتظار اين است كه آلمان در كنار دولت‌ها و ملت‌هاي مستقل قرار بگيرد.

وي با بيان اينكه راه‌حل همه مشكلات گفت‌وگو بر اساس منطق و عدالت است، گفت: بايد روند گفتگو و مذاكرات باعث تقويت دوستي شود و اگر منجر به افزايش دشمني شود، فايده‌اي نخواهد داشت.

رئيس جمهوري اسلامي ايران و وزير خارجه آلمان همچنين در اين ديدار مهم‌ترين تحولات منطقه و موضوع افغانستان را مورد بحث و تبادل‌نظر قرار داده و بر ضرورت همكاري مشترك در زمينه مبارزه با تروريسم و مواد مخدر تأكيد كردند.

"كيدووستروله " وزير خارجه آلمان نيز با اشاره به روابط ديرينه دو ملت ايران و آلمان گفت: آلمان به دنبال راهكارهايي براي ارتقاء مناسبات دوجانبه و همكاري مشترك دو كشور در مورد مسايل بين‌المللي است.

وي گفت: آلمان به اين باور رسيده است كه برخورد و مجادله راه حل رفع مشكلات نيست بلكه براي رفع آنها بايد همكاري و گفتگو در پيش گرفت، از اين رو براي حل مسايل جهاني همكاري‌هاي بين‌المللي ضروري است و بر اين باور هستيم كه هيچ مشكلي نيست كه در مذاكره و گفتگو قابل حل نباشد.

وزير خارجه آلمان با تأكيد بر اينكه كشورش خواستار تغيير در سازمان ملل و شوراي امنيت اين سازمان است، از اينكه مناطقي مانند آمريكاي جنوبي، آفريقا و آسيا حضور كمرنگي در سازمان ملل دارند، انتقاد‌ و بر ضرورت مشاركت همه كشورها در آن تأكيد كرد.

"كيدووستروله " تصريح كرد: آلمان معتقد است كشورها بايد به حقوق يكديگر احترام بگذارند و احترام متقابل پايه و بنيان اصلي نظام جهاني است.

وي اظهار داشت: مشكلات جهاني را تنها مي‌توان با مشاركت همگاني حل و فصل كرد.

وزير خارجه آلمان گفت: ايران و آلمان از جايگاه ويژه و مؤثري برخوردار هستند و آلمان به دنبال ارتقاي همكاري‌هاي في‌مابين با جمهوري اسلامي ايران است.
انتهاي پيام/

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 284709
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها