عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

توليد پراكنده نقش مؤثري در كاهش مصرف برق دارد

توليد پراكنده نقش مؤثري در كاهش مصرف برق دارد
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:02 ق.ظ

 محمدحسين مشكيني‌ در آستانه نخستين همايش آموزشي فرصت‌هاي كسب و كار در تجارت انرژي الكتريكي در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توليد پراكنده و نيروگاه‌هاي كوچك(DG) نقش بسيار برجسته و مؤثري در كاهش مصرف برق دارد. 
معاون بهره‌برداري شركت توزيع برق مشهد اظهار داشت: مهم‌ترين عامل كمك به اقتصاد ملي، كاهش تلفات انرژي بوده كه اين در توليد برق DG به طور كامل مشهود است. 
وي افزود: كاهش تلفات انرژي، كاهش مسافت مبادي ورودي به محل مصرف، افزايش اطمينان مصرف‌كننده و كاهش پيك شبكه از مهم‌ترين مزاياي توليد برق DG و نيروگاه‌هاي توليد پراكنده است. 
مشكيني با اشاره به اينكه خراسان رضوي رتبه‌‌ چهارم در توليد انرژي برق و رتبه دوم در قدرت نصب شده را در كشور كسب كرده است، گفت: با توجه به وجود جمعيت بالاي مصرف كننده، كارخانه‌هاي فعال در مشهد مي‌توانند به عنوان يك قطب توليد انرژي برق توسط شركت‌هاي خصوصي و نيروگاه‌هاي كوچك برق فعال شوند. 
وي ادامه داد: مشهد با 4 ميليون جمعيت و با يك‌ ميليون و 100 هزار مشترك كه 80 درصد خانگي هستند در حال حاضر 40 نقطه ساختگاه نيروگاه كوچك برق معرفي شده كه قرار است شبكه‌ها به توليد و فروش برق بپردازند. 
معاون بهره‌برداري شركت توزيع برق مشهد افزود: در حال حاضر سازمان بازيافت شهرداري مشهد و نيروگاه بادي بينالود در رابطه با توليد برق CHP كه توليد از گاز هستند، فعال هستند كه پوشاك جامعه، صنعت خانه، سردخانه و شركت بتون نيز در آينده نزديك در اين زمينه فعاليت خود را آغاز مي‌كنند. 
مشكيني از ديگر مزيت‌هاي DG را كاهش مصرف و عدم خاموشي‌ها در زمان اوج مصرف عنوان كرد و اظهار داشت: مشتركاني كه از شبكه سراسري استفاده نمي‌كنند سبب كاهش مصرف در اوج مصرف و در نتيجه شاهد توزيع بهتر و با كيفيت‌تر خواهيم بود. 
وي بيان كرد: رواج لامپ‌هاي كم مصرف، افزايش قيمت برق مصرفي در زمان اوج مصرف و تشويق شركت‌هاي صنعتي در عدم استفاده از برق در ساعات اوج مصرف از اقدامات انجام شده در شركت توزيع برق مشهد در راستاي صرفه‌جويي در مصرف برق است. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها