عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ناوهاي نظامي ايران امروز وارد كانال سوئز مي‌شوند

ناوهاي نظامي ايران امروز وارد كانال سوئز مي‌شوند
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:04 ق.ظ

 یك مقام مسئول در كانال سوئز اعلام كرد كه دو ناو نظامي ارتش ايران، امروز يكشنبه وارد ورودي جنوبي كانال مي‌شوند. 

پايگاه خبري «اخبار مصر» وابسته به تلويزيون رسمي مصر روز گذشته اعلام كرد كه مقامات اين كشور با عبور دو ناو ايراني از كانال سوئز موافقت كرده‌اند. 

«اخبار مصر» اعلام كرد كه اين موافقت در پس ارسال درخواستي از دفتر حافظ منافع ايران در قاهره به وزرات خارجه مصر، حاصل شده است. 

پايگاه خبري الجزيره قطر با اعلام اين خبر، اين اقدام ايران را در نوع خود بي‌سابقه خواند و به نقل از اين مقام كه به هويت وي اشاره نشد، افزود: دو ناو ايراني امروز وارد ورودي جنوبي كانال در خليج سوئز و صبح دوشنبه وارد كانال مي‌شوند و پس از آن عبور از كانال را براي رسيدن به آب‌هاي مديترانه كامل مي‌كنند. 

عبور كشتي‌هاي نظامي ايران از زمان پيروزي انقلاب اسلامي در سال 1979 بي‌سابقه است و نگراني شديد رژيم صهيونيستي را برانگيتخه است. 

يك منبع در ارتش مصر روز جمعه اعلام كرد كه ارتش مصر با اين امر موافقت كرده است. 

الجزيره نوشت: تصميم‌گيري براي چنين موضوعي مشكلي سياسي زودهنگام براي دولت پيشبرد امور مصر به شمار مي‌رود كه غربي‌ها مواضع مصر را بدقت دنبال مي‌كنند تا ببينند آيا تغييري در موضع مصر در قبال همسايگان آن بخصوص اسرائيل ديده مي‌شوند يا خير. 

الجزيره روز جمعه در گزارشي با عنوان «نگراني اسرائيل از دو ناو نظامي ايران»، اعلام كرد كه اسرائيل از اعزام ناوهاي ايران به آب‌هاي آزاد مديترانه بشدت نگران شده است. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها