عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

نرم‌افزار دايرة‌المعارف ورزش در قم رونمايي مي‌شود

نرم‌افزار دايرة‌المعارف ورزش در قم رونمايي مي‌شود
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:07 ق.ظ

 حجت‌الاسلام محمود ملك‌دار شامگاه ديروز در ديدار اعضاي كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش با استاندار قم بيان داشت: برگزاري نخستين كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش آغاز همكاري‌هاي جدي حوزه و تربيت‌بدني در راستاي تحول فرهنگي در ورزش كشور است. 
وي بيان داشت: امروز به بركت نگاه ويژه مديريت حوزه‌هاي علميه، در حوزه به ورزش اهميت خوبي داده مي‌شود و با مصوبه شوراي عالي حوزه‌هاي علميه، كارهاي خوبي در راستاي تقويت و توسعه ورزش صورت گرفته است كه آن را به فال نيك مي‌گيريم. 
معاون امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه‌هاي علميه ادامه داد: از دو سال گذشته با حضور آيت‌الله مقتدايي در رأس مديريت حوزه‌هاي علميه، واحد تربيت‌بدني نيز در حوزه فعاليت خود را آغاز كرده است و با در نظر گرفتن ساعات شنا و آماده كردن لوازم ورزشي سعي شده است تا طلاب و روحانيون با ورزش همراه شوند. 
وي با بيان اينكه از سوي ديگر آيين‌نامه جامع ورزش در حوزه‌هاي علميه در حال تدوين است، اضافه كرد: در امر ورزش در حوزه رويكرد اين است كه ايجاد فضا و امكانات ورزشي و پرداختن به ورزش تنها مختص حوزه‌ علميه قم نباشد و در سراسر حوزه‌هاي علميه كشور اين امكان وجود داشته باشد. 
ملك‌دار يادآور شد: در سفر پر خير و بركت مقام معظم رهبري به قم موضوع مطرح شده در خصوص ساخت يك مجموعه ورزشي مجهز و بزرگ براي حوزه علميه به منظور بهره‌برداري طلاب و روحانيون مورد تاييد و تصويب واقع شد و قرار است اين مجموعه در زميني با زير‌بناي 10 هزار مترمربع احداث شود. 
وي با بيان اينكه ساخت اين مجموعه همكاري سازمان تربيت بدني با حوزه علميه را مي‌طلبد، تاكيد كرد: در دو سال اخير همكاري بسيار خوبي بين سازمان تربيت‌بدني و حوزه علميه وجود داشته است و اين مهم مي‌تواند در آينده‌اي نزديك در ابعاد مختلف گسترش يابد. 
معاون امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه‌هاي علميه عنوان داشت: تفاهمنامه‌اي نيز قرار است در روز برگزاري نخستين كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش بين دو نهاد حوزه علميه و سازمان تربيت‌بدني منعقد شود كه اين حركت گامي مهم براي سازمان و توسعه و تقويت ورزش در حوزه‌هاي علميه خواهد بود. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها