عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: حسادت جز زیان و خشمی که موجب سستی قلبت و بیماری بدنت می‌شود، ثمری ندارد. بحارالانوار، ج70، ص256

استفاده از فناوري‌هاي جديد هزينه‌هاي توليد را در كشور كاهش مي‌دهد

استفاده از فناوري‌هاي جديد هزينه‌هاي توليد را در كشور كاهش مي‌دهد
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:08 ق.ظ

  ‌در آستانه برگزاري نخستين همايش فرصت‌هاي كسب و كار در تجارت انرژي الكتريكي، سيد حسن علم‌الهداي در جمع خبرنگاران‌ اظهار داشت: در حال حاضر توليد انرژي و توليد برق داراي هزينه‌هاي بسيار بالايي است كه با شيوه‌هاي جديد مي‌توان اين هزينه‌ها را كاهش داد. 
وي در ادامه اين نشست خبري با اشاره به انرژي‌هاي تجديدپذير خاطرنشان كرد: كشور ما از لحاظ انرژي‌هاي تجديدپذير مانند انرژي خورشيدي و انرژي بادي بسيار غني است و مي‌توان آنها را جايگزين انرژي‌هاي فسيلي و اوليه كرد. 

* روش‌هاي نوين در راستاي جلوگيري از اتلاف انرژي كاربرد مؤثري دارند 
علم‌الهدايي همچنين در خصوص اتلاف انرژي در كشور گفت: روش‌هاي كهنه و پر استهلاك مبتني بر دانش نيست، همچنين پرهزينه است و موجب اتلاف انرژي مي‌شو‌د. 
رئيس پارك علم و فناوري خراسان رضوي افزود: بر اين اساس بايد از انرژي‌هاي نو براي كاهش ميزان تلفات بسيار زياد انرژي استفاده كرد. 
علم‌الهدايي تصريح كرد: مؤسسات دانش بنياد و مؤسساتي كه نيروهاي خلاقانه و فناورانه دارند داراي ظرفيت‌هاي بالايي در اين خصوص بوده كه با استفاده از انرژي‌هاي نو مي‌توانند هزينه‌هاي توليد را كاهش دهند. 
علم‌الهدايي با تأكيد بر انرژي‌هاي نو و كاربرد‌هاي تصريح كرد: در حال حاضر پروژه بين‌المللي NEDO با سرمايه‌گذاري ژاپني‌ها در پارك علم و فناوري خراسان در حال اجراست كه بر روي انرژي‌هاي نو در حال كار هستند. 
وي اظهار داشت: با ورود بخش‌هاي خصوصي در اين زمينه، هزينه‌هاي دولت كاهش مي‌يابد و با فعاليت در عرصه صنعت برق و انرژي تأثيرات مثبتي را در پي خواهد داشت. 
بنابراين گزارش نخستين همايش آموزشي فرصت‌هاي كسب وكار در تجارت الكتريكي(برق) چهارم و پنجم اسفندماه سال‌جاري توسط شركت مهندسي انتقال نيرو و مخابرات شرق كشور (مهام شرق) و همچنين مشاركت هيئت تنظيم بازار برق كشور، شركت مديريت شبكه برق ايران، شركت بورس كالاي ايران، شركت توسعه منابع آب و نيروي ايران، شركت سرمايه‌گذاري صنايع برق و آب صبا، بانك تجارت و بانك توسعه صادرات در هتل پرديسان مشهد برگزار مي‌شود. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها