عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله: فرزند هفت سال سروَر، هفت سال فرمانبردار و هفت سال وزیر است. مکارم الاخلاق، ص222

سازمان تربيت ‌بدني به دنبال راهكار توسعه معنويت در ورزش است

سازمان تربيت ‌بدني به دنبال راهكار توسعه معنويت در ورزش است
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:08 ق.ظ

 حميد قاسمي شامگاه ديروز در ديدار اعضاي ستاد اجرايي كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش با استاندار قم تصريح كرد:‌ در حال حاضر در سازمان تربيت‌بدني به برقراري ارتباط جدي و نزديك با حوزه نياز جدي داريم تا در كنار اين ارتباط از مباني ديني در ورزش استفاده كنيم. 
وي ادامه داد: امروز ورزش در كاهش هزينه‌هاي درماني، بهبود سطح سلامت افراد جامعه و بسياري از مسائل ديگر كه ارتباط مستقيم با سلامت انسان دارد، اثر مفيد و مثبت دارد و در واقع دنيا به مقوله ورزش به عنوان يك سرمايه بزرگ حساب مي‌كند. 
قاسمي با بيان اينكه تمام كشورهاي دنيا امروز با جديت در ورزش سرمايه‌گذاري مي‌كنند، تاكيد كرد: حوزه علميه به عنوان خاستگاه دين و مذهب جامعه شناخته مي‌شود و برگزاري نخستين كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش با همكاري اين نهاد بزرگ يك نياز اساسي در ورزش كشور است. 
معاون ارتباطات، آموزش و امور فرهنگي سازمان تربيت‌بدني بيان داشت: حتي تلاش ما اين است كه با گسترش همكاري‌ها بين حوزه علميه و سازمان تربيت‌‌بدني، دبيرخانه‌ دائمي كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش در قم داير شود و همه‌ساله شاهد برگزاري اين كنگره تا دستيابي به اهداف مورد نظر باشيم. 
وي خاطرنشان كرد: امروزه ورزش زورخانه‌اي ما كمتر مورد توجه قرار گرفته است و اين مهم به دليل اين است كه بين فرهنگ و ورزش فاصله‌اي ايجاد شده است زيرا نتوانسته‌ايم متناسب با شرايط روز از اين ورزش به خوبي براي اهداف فرهنگي استفاده كنيم. 
قاسمي با بيان اينكه اخيرا با نگاهي بهتر اين ورزش در حال دستيابي به جايگاه بهتر است، بيان داشت: معنويت در ورزش يكي از نيازهاي ضروري امروز در ورزش كشور است و نياز داريم با همكاري حوزه علميه با سازمان تربيت‌بدني در راستاي دستيابي به آن گام برداريم. 
وي عنوان داشت: امروزه ديگر ورزش تنها به مسائل جسماني توجه ندارد بلكه به روحيات معنوي نياز مبرم دارد و با برگزاري نخستين كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش سعي كرده‌ايم به دنبال تحقق اين مهم باشيم كه اميدوارم با همكاري حوزه و سازمان تربيت‌بدني ميسر شود. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها