عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ايت‌الله مقتدايي: آماده تقويت همكاري‌هاي حوزه و تربيت ‌بدني هستيم

ايت‌الله مقتدايي: آماده تقويت همكاري‌هاي حوزه و تربيت ‌بدني هستيم
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:09 ق.ظ

 آيت‌الله مقتدايي در ديدار اعضاي اجرايي كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش تصريح كرد: براي حوزه علميه قدوم مباركي است كه اين كنگره مي‌تواند نقش اساسي در روحيه و جذب جوانان به تربيت‌بدني و ورزش داشته باشد. 
وي ادامه داد: تا‌كنون بين مراكز تربيت‌بدني و حوزه‌هاي علميه چندان هماهنگي‌اي وجود نداشته است و دليل آن به واسطه اين است كه شايد تا‌كنون ورزش در جهاتي حركت مي‌كرد كه از نگاه علما با فرهنگ ديني و معنوي كمي فاصله داشت و از اين نظر به ورزش نگاه مي‌شد اما امروز اين نگاه در حوزه‌هاي علميه به ورزش وجود ندارد و آماده همكاري كامل و لازم با دستگاه ورزش براي توسعه فرهنگ در اين عرصه مهم اجتماعي هستيم. 
مدير حوزه‌هاي علميه تصريح كرد: بايد تمام علما را به ميدان بياوريم و از نقش ورزش در صحت و سلامت بدن بگوييم زيرا مقام معظم رهبري نيز اهل ورزش كردن هستند و ايشان عموم را نسبت به اهميت دادن به ورزش و پرداختن به آن تشويق مي‌كنند. 
وي يادآور شد: تعبير من از ورزش اين است كه از ورزش معجزه‌ها ديده‌ام و در حال حاضر اگر در هفته چند روزي را به ورزش اختصاص ندهم با مشكلات جسماني رو‌به‌رو مي‌شوم. 
آيت‌الله مقتدايي بيان داشت: معتقدم كه بايد ورزش را در حوزه جا بياندازيم و وقتي همه ببينند كه طلاب در مراكز حوزوي به ورزش مي‌پردازند و ورزش را در بين مسائل مهم قرار مي‌دهند، نگاه‌ها به ورزش در حوزه مثبت مي‌شود. 
وي خاطرنشان كرد: در عبادت، تحصيل، تحقيق و پژوهش طلاب و روحانيون قطعا ورزش اثرات مثبتي خواهد داشت و چنانچه بتوانيم به صورت جدي اين مقوله را وارد حوزه‌هاي علميه كنيم، بعد از گذر از دوره‌اي، همه علاقمند به ورزش خواهند شد. 
مدير حوزه‌هاي علميه اضافه كرد: برگزاري كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش فوايد بسياري براي حركت ورزش ما در مسير توجه به فرهنگ در كنار ورزش دارد و ما نيز آمادگي داريم كه ورزش در حوزه‌هاي علميه به يك فرهنگ تبديل شود و توسعه يابد. 
وي عنوان داشت: هدف ما اين است كه طلبه‌هاي جواني كه وارد حوزه‌هاي علميه مي‌شوند بايد در كنار تحصيل و پژوهش به مقوله ورزش نيز توجه كنند و اجازه ندهيم اوقات فراغت آنها به راحتي از دست برود. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها