عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

جذابيت‌هاي قرآن با استفاده از ابزار هنري ارائه شود

جذابيت‌هاي قرآن با استفاده از ابزار هنري ارائه شود
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:11 ق.ظ

  به نقل از روابط عمومي دومين دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني، حجت‌الاسلام سيدعلي حسيني اظهار داشت: بايد با بهترين شيوه‌ها و ابزار، قرآن و احكام نوراني آن را منتشر كرد. 
نماينده مردم نيشابور و فيروزه در مجلس شوراي اسلامي، افزود: بيان محتواي قرآن بر عهده مفسران و قاريان است و در بعد جذابيت بصري نيز هنرمندان هنرهاي سنتي نقش بسيار مهمي دارند. 
وي با اشاره به جلوه هاي فصيح و بليغ قرآن به عنوان يك اثر هنري فاخر، اظهار داشت: هنرمنداني كه ابعاد تعهد و ارزشي بالايي دارند سعي مي‌كنند آثار هنري خود را از طريق خدمت به قرآن كريم ماندگار كنند. 
حسيني ادامه داد: هنرهاي قرآني همچون تذهيب، صفحه آرايي، جلدآرايي و خطاطي تاثير و نقش زيادي در افزايش جذابيت‌هاي بصري و پيام‌هاي قرآني دارند. 
نماينده مردم نيشابور در مجلس شوراي اسلامي بابيان اينكه تذهيب از هنرهاي بسيار دقيق و قديمي درحوزه فعاليت‌هاي قرآني است، تصريح كرد: شايد بتوان گفت هنر تذهيب همزمان با كتابت به وجود آمده و به صورت تكاملي پيشرفت داشته است به گونه‌اي كه امروز هيچ قرآني وجود ندارد مگر اينكه به تذهيب، صفحه‌آرايي و جلدآرايي مزين باشد. 
وي افزود: امروز به بركت انقلاب اسلامي ايران و اهميتي كه براي اشاعه احكام و ارزش‌هاي قرآن وجود دارد، جشنواره‌هاي علوم و هنرهاي قرآني متعددي برگزار مي‌شود. 
حسيني با اشاره به حديثي از پيامبر مكرم اسلام(ص) مبني بر اينكه خادمان قرآن، وارثان اهل بهشت هستند، گفت: هنرمندان هنرهاي قرآني نيز جزو خادمان اين كتاب آسماني و در نتيجه از جمله با معرفت‌ترين اهالي بهشت هستند. 
وي درباره وظايف نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در قبال قرآن و خادمان آن نيز اظهار داشت: نمايندگان مجلس سعي مي‌كنند در لوايحي كه ‌ارائه مي‌شود، از سازمان‌هاي فعال در امور قرآني‌ حمايت كنند. 
حسيني با تاكيد بر اينكه كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي در خدمت برنامه‌هاي فرهنگي است، خاطرنشان كرد: در اين راستا بيشترين ارتقا سطح بودجه فرهنگي و قرآني را در مجلس هشتم و همچنين رشد 100درصدي اين بودجه را در سال‌جاري نسبت به پارسال داشتيم. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها