عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ايت‌الله صافي گلپايگاني: بايد فقه اهل بيت (ع) را فرا بگيريم

ايت‌الله صافي گلپايگاني: بايد فقه اهل بيت (ع) را فرا بگيريم
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:13 ق.ظ

  آيت‌الله لطف‌الله صافي گلپايگاني در مراسم رونمايي از نرم‌افزار جامع فقه اهل ‌بيت ‌(ع) كه در مركز تحقيقات كامپيوتري علوم اسلامي برگزار شد با تبريك به مناسبت ولادت پيامبر عظيم‌الشان اسلام (ص) تصريح كرد: هرچه اين برنامه‌ها بيشتر توسعه پيدا كند و مردم با فقه اهل ‌بيت ‌(ع) و معارف همه رشته‌ها بيشتر آشنا شوند، موجب افتخار و سرافرازي جامعه است. 
وي افزود: اينگونه نرم‌افزارها بسيار مورد استفاده است و اين حركت‌ها در كل براي عظمت حوزه و تسهيل تحقيق و مطالعه در شرايط فعلي بسيار مفيد است. 
اين مرجع تقليد ادامه داد: از اين عزيزاني كه اين كار را پيگيري كرده و به سرانجام رساندند تشكر كرده و اميدوارم بيش از اين موفق باشند. 
وي با بيان اينكه بايد به قرآن، معارف اهل‌ بيت ‌(ع) و فقه آل محمد ‌(ص) توجه ويژه‌اي داشته باشيم، بيان ‌داشت: مدرسه فقه اهل بيت ‌(ع) مدرسه‌اي است كه تعلق به اهل بيت‌ (ع) دارد و نقش امام باقر ‌(ع) و امام‌ صادق ‌(ع) در تشكيل اين مدرسه بسيار اساسي و چشمگير است. 
آيت‌الله صافي گلپايگاني تصريح كرد: شاگرداني كه امام پنجم و ششم ما تربيت كردند نقش بسيار اساسي در جايگاه علمي اسلام داشته‌اند و از اين نظر هرچه در اين راه گام برداريم و وسايل آشنايي با اين فقه را فراهم كنيم، باز هم زمينه فعاليت مهيا‌ست. 
وي گفت: بايد دنيا، حوزه‌ها و جامعه همه بر اساس احكام اسلام و حرام و حلال خدا جريان پيدا كرده و مذاكره در حوزه‌ها بر پايه نظم باشد. 
استاد حوزه علميه قم افزود: بايد راز كتاب، سنت، فرهنگ تشيع و معارف ناب اسلامي كشف شده و اين علوم صحيح در دنيا گسترش پيدا كند. 
وي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه ذخاير علمي مانند نهج‌البلاغه و صحيفه سجاديه سرمايه‌هايي است كه بايد از آنها بهره‌برداري كرد، يادآور شد: اين ذخاير بايد به مردم عرضه و ارائه شود. 
آيت‌الله صافي گلپايگاني در پايان خاطرنشان كرد: اطلاع پيدا كردن از نظر فقها بسيار مشكل بوده است و زحمت فراواني براي تدوين اين نرم افزار كشيده شده و اقدامي بسيار ارزشمند است.

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها