عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

صالحي : به آينده روابط بسيار اميدواريم

صالحي : به آينده روابط بسيار اميدواريم
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:20 ق.ظ

وزير امور خارجه‌ي آلمان با بيان اينكه مي‌خواهيم تبادل نظر با ايران را در فرصت‌هاي آينده پيگيري كنيم و در اين رابطه قرارهاي ملاقاتي گذاشته‌ايم تاكيد كرد: ما با علاقه به گفتگو‌هاي آينده مي‌نگريم.

به گزارش خبرنگار سياسي خارجي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گيدو وستروله وزير امور خارجه آلمان كه براي ملاقات با مقامات كشورمان به تهران سفر كرده است در نشست مطبوعاتي مشترك با علي اكبر صالحي خاطر نشان كرد: گفتگو‌هاي زيادي در مورد روابط دو كشور، مسايل منطقه‌اي و بين‌المللي داشتيم و مسايل دوجانبه و چندجانبه را مورد بحث قرار داديم.

وي افزود: مبارزه عليه ترورسيم بين‌المللي و قاچاق مواد مخدر از موضوعات مهمي است كه در گفتگوهاي بايد مطرح شود.

وستروله همچنين افزود : گفتگوي ما هيچ نكته‌اي كه اختلاف نظر داشتيم را كنار نگذاشت و با احترام در مورد مسايلي كه با هم هم‌نظر نبوديم صحبت كرديم از جمله تحولات دمكراتيك و موضوع حقوق بشر.

وزير امورخارجه آلمان گفت: براي گفتگوي پربار با رييس جمهور و وزير امور خارجه ايران و پذيرايي گرم تشكر مي‌كنيم.

وي همچنين در پاسخ به پرسشي در مورد پيگيري دو تبعه‌ي آلماني كه در ايران بازداشت شده بودند به عنوان هدف سفرش گفت: پيگيري دو شهروندمان مورد توجه ما به عنوان وزير امور خارجه است اما در اين ملاقات در مورد روابط دوجانبه و بين‌المللي نيز گفتگو‌هايي داشتيم.

به گزارش ايسنا، علي اكبر صالحي با اشاره به مواردي كه در ملاقاتش با همتاي آلماني خود مطرح شده است گفت: گفتگو‌هاي مفصلي در مورد مسايل دوجانبه و تحولات بين‌المللي داشتيم و به اين نتيجه رسيديم كه دو كشور با توجه به نقش موثر و سازنده ايران در منطقه مي‌توانند همكاري‌هاي خوبي در سطح دوجانبه و در ارتباط با تحولات منطقه‌اي و مسايل بين‌المللي داشته باشند.

صالحي ضمن تاكيد بر اشتراكات دو كشور گفت: دو كشور مي‌توانند در مورد مبارزه با مواد مخدر و تروريسم همكاري كنند و همچنين در مورد ارتقاء روابط بين دو كشور در زمينه‌هاي مختلف مذاكراتي انجام شد. بحث اصلي ما در مورد روابط دو جانبه ، تحولات منطقه‌اي و بين‌المللي است.

صالحي تاكيد كرد در روابط دو كشور نگاه ما به آينده است و با گذشته كاري نداريم، ما به آينده روابط بسيار اميدواريم.

وي گفت: سفر وزير خارجه آلمان به تهران براي بحث در مورد روابط دو جانبه و پيگيري همكاري‌ها است. ما ملاقات‌هاي ديگري در آينده خواهيم داشت كه قرار اين ملاقات‌ها گذاشته شده است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها