عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

دبيرانجمن حمايت از بيماران كبدي: كمبود برخي داروهاي بيماران پيوندي بر سلامت آنها تاثير منفي مي‌گذارد

دبيرانجمن حمايت از بيماران كبدي: كمبود برخي داروهاي بيماران پيوندي بر سلامت آنها تاثير منفي مي‌گذارد
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:20 ق.ظ

دبير انجمن حمايت از بيماران كبدي گفت: كمبود متناوب داروهاي بيماران پيوندي مانند داروي خارجي پروگراف باعث مصرف نامنظم آنها مي‌شود و بر سلامت بيماران تاثير منفي مي‌گذارد.

محمود توكلي در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا، افزود: برخي بيماران پيوند كبدي بر اثر مصرف نامنظم داروها از جمله پروگراف دچار عفونت شده‌اند اين در حاليست كه پروگراف زير پوشش بيمه قرار ندارد و هر بيمار پيوند كبدي بر اساس وضعيت جسماني خود و تشخيص پزشك بايد مقاديري از آن مصرف كند.

وي در ادامه گفت: بيماران پيوندي علاوه بر پروگراف، داروهاي «سانديمون» و «سلسپت» را مصرف مي‌كنند كه نوع ايراني اين داروها زير پوشش بيمه قرار دارد.

دبيرانجمن حمايت از بيماران كبدي درباره عمل پيوند كبد در ايران اظهار كرد: پيوند كبد در ايران در بيمارستان امام خميني(ره) تهران و بيمارستان شهيد نمازي شيراز انجام مي‌شود. هزينه اين عمل حدود50 ميليون تومان است كه حدود 42 ميليون تومان آن را دولت مي‌پردازد.

توكلي در پايان درباره اقدامات انجام شده از سوي انجمن حمايت از بيماران كبدي براي بيماران پيوند كبدي اظهار كرد: اين انجمن پس از انجام عمل پيوند به بيماران خدمات آزمايشگاهي و پزشكي ارايه مي‌دهد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها