عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

يافته‌هاي پژوهشگران حاكيست: نوشيدن دو ليوان آب قبل از صرف غذا به کاهش وزن افراد چاق کمک مي‌کند

يافته‌هاي پژوهشگران حاكيست: نوشيدن دو ليوان آب قبل از صرف غذا به کاهش وزن افراد چاق کمک مي‌کند
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:21 ق.ظ

نوشيدن دو ليوان آب قبل از غذا به کاهش وزن کمک مي‌كند، البته اين کاهش از نوع کاهش وزن موقتي نيست.

به گزارش سرويس پژوهشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه مرکزي، تازه‌ترين يافته‌هاي پژوهشگران حاكيست نوشيدن 2 ليوان هشت انسي آب قبل از صبحانه، ناهار و شام به افراد چاق که قصد کاهش وزن دارند، کمک خواهد کرد که راحت‌تر به مقصود خود برسند.

پژوهشگران در تحقيقات خود، با تشكيل دو گروه از افراد چاق، به آن‌ها يک رژيم کم کالري ارائه دادند و از يک گروه خواستند علاوه بر رعايت رژيم، قبل از هر وعده دو ليوان آب هم بنوشند.

بعد از 12 هفته گروهي که علاوه بر رژيم، آب هم خورده بودند 15.5 پوند، معادل 7.03 كيلوگرم وزن کم کردند، در حالي که کاهش وزن در گروه ديگر به طور ميانگين 11 پوند،‌ معادل 4.989 كيلوگرم بوده است.

بندا داوي سرپرست اين تحقيق و استاديار دانشگاه ويرجينيا مي‌گويد: البته اين روش يک روش سريع کاهش وزن نيست. با نوشيدن آب مي‌توان روند خالي شدن معده را کند کرد که يک راه کمکي است تا افراد چاق بتوانند بر روي گرسنگي خود کنترل پيدا کنند.

اين روش فقط بر روي بزرگسالان و افراد ميانسال آزمايش شده است، اما ليوي چن، استاديار دانشگاه لوايزيانا مي‌گويد: اين روشي است که براي تمامي افراد کاربرد دارد، به خصوص اگر باعث کاهش مصرف نوشيدني‌هاي شيرين شود.

در ميان بزرگسالان آمريکايي روزانه 28 انس،‌ معادل 793.8 گرم نوشيدني‌هاي شيرين مصرف و در بيشتر آنها از شکر استفاده مي‌شود. در تحقيقاتي که در گذشته انجام شده بود، اين نتيجه حاصل شد که اگر افراد مقدار بسيار اندکي مصرف قند خود را پايين بياورند، به طور قابل توجهي فشار خون خود را نيز پايين خواهند آورد. پس با اين راهکار جديد افراد چاق با يک تير دو هدف را نشانه مي‌گيرند، هم به کاهش وزن خود کمک مي‌کنند و هم فشار خون خود را پايين مي‌آورند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها