عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مديرکل دفتر کارآفريني و اشتغال وزارت تعاون: 62.9 درصد از متقاضيان کار فاقد مدرک مهارتي هستند

مديرکل دفتر کارآفريني و اشتغال وزارت تعاون: 62.9 درصد از متقاضيان کار فاقد مدرک مهارتي هستند
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:24 ق.ظ

مديرکل دفتر کارآفريني و اشتغال وزارت تعاون از کسب نخست رتبه کشوري بنياد توسعه، تعاون و کارآفريني خراسان جنوبي طي ازريابي عملکرد بنيادها در کشور خبر داد و گفت: خراسان جنوبي بايد خوشه‌هاي کسب و کار را در قالب شرکتهاي فراگير دنبال و شرکتهاي پشتيبان را راه‌اندازي کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه خراسان جنوبي، رحمان رنجبر در هشتمين جلسه کارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري با بيان اينکه 750 هزار نامه متقاضي اشتغال در کشور به وزارت تعاون ارسال شده، گفت: با راه اندازي سامانه وزارت تعاون 650 هزار نفر متقاضي کار ثبت‌نام کردند که چهار هزار و 442 نفر در خراسان جنوبي به ثبت رسيده که 2 هزار و 903 نفر متاهل و يک هزا رو 523 نفر مجرد هستند. همچنين 37.1 درصد داراي مدرک مهارتي هستند و دو هزار و 53 نفر مشاوره شده اند.

مديرکل دفتر کارآفريني و اشتغال وزارت تعاون ادامه داد: يک هزا رو 630 نفر به صندوق مهر امام رضا (ع) براي دريافت تسهيلات معرفي شده اند و يک هزار و 330 پرونده بررسي شده است.

رنجبر خاطرنشان کرد: در اين طرح 92 شرکت تعاوني تشکيل شده و 534 نفر آماده مشاغل خانگي و کسب و کار هاي کوچک هستند.

وي تصريح کرد: يک هزار و 200 طرح تهيه شده که 87 طرح تصويب شده است.

مهدي حسيني نژاد، معاون اعتبارت و تسهيلات صندوق مهر امام رضا (ع) نيز گفت: در طرح اشتغال زايي هدف مشاغل خرد هستند که دولت موظف به تامين امکانات اوليه براي کساني که توانايي دارند، است.

وي تاکيد کرد: منظور از اشتغال خرد در اين طرح، مشاغل خانگي و خود اشتغالي ها است که در اين راستا نصف تسهيلات براي مشاغل خانگي پنج ميليون تومان و براي خود اشتغالي 15 ميليون تومان است.

معاون اعتبارت و تسهيلات صندوق مهر امام رضا (ع) با اشاره به دريافت صندوق مهر امام رضا (ع) و کميته امداد از يک ميليون طرح اشتغال خرد در کشور تصريح کرد: طرح ها بعد از سه سال پايدار هستند اما مشکل در بخش نرم افزاري بيش تر است.

حسيني نژاد ادامه داد: اين طرح منابع مالي را توزيع نمي کند بلکه به دنبال ايجاد خوشه و زنجيره توليد است.

وي از ايجاد دو هزار و 500 شغل توسط صندوق مهر امام رضا (ع) در خراسان جنوبي افزود: شناسايي مشاغل پايدار و توانمندسازي نيروي انساني از اقداماتي است که اين طرح را اجرايي مي کند.

منوچهر رزمجو، مدير کل طرح هاي اقتصادي و خود کفايي کميته امداد کشور نيز با بيان اينکه در کشور 4 ميليون و 800 هزار ونفر تحت پوشش کميته امداد هستند، گفت: متوسط کشوري افراد تحت پوشش شش درصد و در استان 13 درصد تحت پوشش هستند.

وي توانمند سازي را از مهم ترين فعاليت هاي کميته امداد عنوان و بيان کرد: توامندسازي نيروي انساني بدون ايجاد اشتغال ميسر نخواهد شد که مشاغل کوچک در اين خصوص بسيار مهم هستند.

مدير کل طرح هاي اقتصادي و خود کفايي کميته امداد از ايجاد 620 هزار فرصت شغلي توسط کميته امداد خبر داد و افزود: در جامعه هدف طرح هاي اشتغال زايي جامعه روستايي استان هستند.

وي تنوع بخشيدن به اشتغال را از جمله مباحث مهم در ايجاد مشاغل پايدار عنوان و خاطر نشان کرد: از جمله سياست هاي کميته امداد در راستاي ايجاد اشتغال توسعه بيمه تأمين اجتماعي از محل قانون هدفمند کردن يارانه ها است که در اين راستا تا پايان سال 280 هزار نفر بيمه مي شوند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها