عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

كره جنوبي: پيونگ يانگ براي انجام سومين آزمايش هسته‌اي خود آماده مي‌شود

كره جنوبي: پيونگ يانگ براي انجام سومين آزمايش هسته‌اي خود آماده مي‌شود
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:24 ق.ظ

خبرگزاري يونهاپ كره جنوبي امروز (يكشنبه) اعلام كرد: كره شمالي در حال حفر تونل‌هايي براي انجام آزمايش‌هاي هسته‌اي جديد است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به نقل از خبرگزاري رويترز، مقام‌هاي دولتي سئول اعلام كردند: كره شمالي چندين تونل براي اختصاص مكاني مناسب جهت آزمايش‌هاي هسته‌اي حفر كرده است.

اين مقام كه خواست ناشناس بماند، گفت: مقام‌هاي اطلاعاتي كره جنوبي و آمريكا مشخص كردند كه كره شمالي چندين تونل زير زميني در سايت قبلي كه دو آزمايش هسته‌اي ديگر را نيز انجام داده بود، ساخته است.

وي افزود: اين مدارك به قدر كافي واضح است كه ثابت مي‌كند پيونگ يانگ در حال آماده شدن براي آزمايش هسته‌اي سوم خود است.

مذاكرات نظامي بين دو كره نتيجه‌اي جز شكست در پي نداشت و براي ازسرگيري مذاكرات شش جانبه خلع سلاح هسته‌اي يك عقب‌گرد بود.

در حالي كه دو طرف حاضر به مذاكره نمي‌شوند احتمال تحريكات در شبه جزيره كره افزايش مي‌يابد.

تحليلگران معتقدند كره شمالي احتمال دارد دست به برگزاري مانور و يا حمله و يا حتي آزمايش موشك و يا تاسيسات هسته‌اي بزند.

خبرگزاري يونهاپ افزود: احتمال دارد كره شمالي آزمايش هسته‌اي با مواد پلوتونيوم انجام دهد.

وزارت امور خارجه كره جنوبي در ماه دسامبر اعلام كرده بود اين احتمال وجود دارد كه كره شمالي در سال 2011 سومين آزمايش هسته‌اي خود را انجام دهد كه نمايشي از قدرت از سوي اين كشور خواهد بود.

تصاوير ماهواره‌اي نيز حاكي از آن است پيونگ يانگ ساخت دومين سكوي پرتاب موشك‌هاي دوربرد خود را به اتمام رسانده است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها