عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

دستگيري مشرف آرزوي خيالي مخالفان است

دستگيري مشرف آرزوي خيالي مخالفان است
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:33 ق.ظ

 "چودري فواد حسين " سخنگو و وكيل پرويز مشرف، در گفت‏و‏گو با خبرنگار فارس در اسلام‏آباد حكم بازداشت وي را رويا و آروزي خيالي حاكمان ناميد. 
وي با بيان اين كه مهم نيست كه حكم بازداشت مشرف با قرار وثيقه يا بدون آن صادر شده باشد، ادعاي اداره تحقيقات فدرال (FIA)، مبني بر اينكه وقتي با حكم دستگيري به خانه مشرف رفته‏اند وي از كشور خارج شده بود، را دروغ خواند و گفت آنان به خوبي از سفر وي به خارج از كشور آگاه بوده‏اند. 
فواد حسين گفت كه حكم دادگاه بايد بر اساس شواهد و مدارك باشد نه برداشت‏هاي شخصي و سليقه‏اي و ما زماني كه از منصفانه بودن دادرسي مطمئن شويم در برابر دادگاه حاضر خواهيم شد. 
دادگاه ضدتروريسم پاكستان روز شنبه براي دومين بار براي پرويز مشرف، رئيس‌جمهوري سابق اين كشور به دليل عدم حضور در دادگاه قبلي در ارتباط با پرونده ترور نخست‌وزير سابق حكم بازداشت صادر كرد. 
دادستان آژانس تحقيقات فدرال پاكستان با اشاره به حكم بازداشت قبلي پرويز مشرف اعلام كرد كه اين حكم به دليل حضور نداشتن وي درمحل اقامت خود در اسلام‌آباد اجرايي نشد. 
دادگاه ضدتروريسم پاكستان پيش از اين حكم بازداشت مشرف را صادر كرده و از وي خواسته بود تا 19 ماه فوريه در دادگاه حاضر شود. 
دادگاه، جلسه بعدي را به پنجم ماه مارس (14 اسفند) موكول كرده و از بازپرس‌ها خواسته است تا حضور مشرف در جلسه استماع آتي را تضمين كنند. 
به گفته محققان، با بررسي اسناد و مدارك موجود از جمله بيانيه‌هايي كه در آستانه بازگشت بوتو به پاكستان منتشر شده، پرويز مشرف به دليل اطلاع از قصد طالبان براي ترور بوتو و عدم حمايت كافي از نخست‌وزير اسبق پاكستان به اندازه عاملان اين جنايت، مسئول قتل وي است. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
hojat20 تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها