عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ولايت استوارترين جريان عالم است

ولايت استوارترين جريان عالم است
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:34 ق.ظ

 حجت‌الاسلام حميد محمدي در پنجمين جشنواره سراسري قرآن حوزه‌هاي علميه خواهران كه در سالن همايش پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي برگزار شد، اظهار داشت: خداوند متعال براي نفوذ كتاب و معارف بي‌بديل خود در دل انسان‌ها‌ عقول را مورد تاثير قرار داده و براي نفوذ هنرها و ظرايف قرآن قلب‌ها را متاثر كرده است. 
وي ادامه داد: نفوذ در فكر، عقل و قلب افراد يك پروسه زماني است و اين امر دفعي نيست بلكه تدريجي است. 
رئيس مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني كشور تصريح كرد: قرآن دو رسالت شفا و رحمت دارد و مي‌خواهد وجود انسان را از هرچه ناپاكي پاك كند و وجود انسان را به فضيلت مزين كند. 
حجت‌الاسلام محمدي ادامه داد: رسالت شفا و رحمت قرآن در بستر ايمان محقق مي‌شود و در بستر ظلم خروجي ‌آن خسارت است. 
وي تصريح كرد: براي بهر‌ه‌مندي از رسالت قرآن در ابتدا بايد خود شفا پيدا كنيم و مشمول رحمت شويم و بعد از آن دست به ديگر اقدامات بزنيم، كساني كه از شفا و رحمت برخوردار نيستند در حوزه قرآن كارآمدي ندارند. 
رئيس مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني كشور خاطرنشان كرد: فردي كه وجود خود از شفا و رحمت سيراب نشده، نمي‌تواند ديگران را سيراب كند، در واقع فردي كه خود مهدي قرآن نباشد، نمي‌تواند هادي قرآن براي ديگران باشد. 
وي در ادامه سخنان خود جريان ولايت را استوارترين و برترين جريان در عالم خواند و افزود: ولايت خدا، پيامبر، ائمه اطهار و ولي فقيه در عصر غيبت سلسله طولي ولايت در حقيقت تمسك به قرآن و ماندن در ذيل ولايت است و بدبخت كسي است كه به اين ولايت شك كند. 
حجت‌الاسلام محمدي گفت: علي (ع) در زمان حكومت خود با كساني كه در ركاب رسول خدا بودند سه جنگ را پشت سر گذاشت، كساني كه نفهميدند ولايت چيست و امروز مصاديق اين امر را در جامعه خود مي‌بينيم. 
وي ادامه داد: عامل اصلي فتنه نشناختن وظيفه و عمل نكردن به وظيفه است، بدبخت كسي است كه نداند در اين عالم چه وظيفه‌اي دارد و بدبخت‌تر كسي است كه مي‌داند و عمل نمي‌كند. 
رئيس مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني كشور گفت: خيلي بعيد است كه سران فتنه امروز ندانند در مقابل ولايت چه وظيفه‌اي دارند. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها